Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Slovinsko

PODMÍNKY CESTY pro vstup/výstup do/ze země:
Aktuální informace
získáte pro:
   
- vstup do Slovinska    kliknutím ZDE
   - návrat do Česka         kliknutím ZDE

Tranzitní průjezd - aktuální podmínky pro:
   - 
Maďarsko získáte       kliknutím ZDE
   - Rakousko získáte        kliknutím ZDE
   - Slovensko získáte       kliknutím ZDE


Tranzit přes Rakousko : dálniční známka mírně zdražuje. Nejlevnější desetidenní známka zdražila oproti loňskému roku o deset eurocentů na 9,50 eura (asi 234 korun). Dvouměsíční známka stojí 27,80 eura (zhruba 712 korun) a roční 92,50 eura (asi 2370 korun). V Rakousku si řidiči mohou vybírat mezi papírovými i elektronickými kupony, cenově jsou přitom stejné. Vedle poplatku za dálniční známku musejí řidiči počítat s poplatky za průjezd některých úseků, například mostů, tunelů či horských úseků.

POJEĎTE AUTEM DO SLOVINSKA KOMFORTNĚJI

Slovinsko od letošního roku přešlo na digitální formu dálničních známek. Ty se dají zaplatit i nadále u obsluhy čerpacích stanic, na hraničních přechodech apod., po nahlášení a registraci SPZ vozidla. Při nákupu slovinské dálniční známky není nutná registrace a známky platí ihned po nákupu.

ATIS DOPORUČUJE dálniční známky koupit raději už s předstihem online na webu společnosti DARS https://evinjeta.dars.si/cs a vyhnout se tak případným frontám a stresu během cesty.  Na uvedeném webu společnosti DARS najdete informace v českém jazyce, včetně určení skupiny automobilu, a samotný nákup je pak jednoduchý a rychlý.  Odkaz a další informace najdete také ZDE: https://www.slovinsko.travel/slovinska-dalnicni-znamka

Zobrazit více informací