Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Dovolená Slovinsko

Slovinsko, země skrytých pokladů, je ideální destinací pro ty, kteří hledají rozmanitou dovolenou ve Slovinsku. Od alpských vrcholů po pobřeží Jaderského moře, každý kraj nabízí jedinečný zážitek. Ať už jste milovníci přírody, historie nebo dobrého jídla, ve Slovinsku si každý najde to své.


Pro ty, kdo rádi objevují na dovolené přírodní krásy, je tu Triglavský národní park s nádhernými jezery, jako je Bohinj, kde se můžete koupat v průzračně čisté vodě obklopené horami. Jeskyně Postojnská a Škocjanské jeskyně, které jsou na seznamu UNESCO, vás ohromí svými podzemními labyrinty a fascinujícími krápníky.


Pokud máte rádi historii, určitě navštivte středověká města jako Ptuj, které je nejstarším městem Slovinska, či Piran, které leží na malebném poloostrově a vypadá jako by z oka vypadlo benátským městům. A samozřejmě nesmíme zapomenout na hlavní město Lublaň s jeho barokními fasádami, živým nábřežím řeky Ljubljanice a množstvím kaváren a restaurací.


Gurmáni si přijdou na své v slovinských vinicích, kde mohou ochutnat místní vína a speciality, jako je pršut nebo slavný sýr Tolminc. Slovinské vinice, rozprostřené hlavně ve východní části země, nabízejí návštěvníkům nejen skvělá vína, ale i úchvatné výhledy na krajinu.


Pro ty, kteří hledají relaxaci a odpočinek, jsou tu termální lázně. Slovinsko je proslulé svými léčivými prameny, které najdete v lázeňských městech jako je Rogaška Slatina nebo Moravske Toplice. Tyto termální lázně nabízejí širokou škálu wellness služeb, které vám pomohou načerpat nové síly a kvalitní ubytování.


Ubytování ve Slovinsku je možné najít v každém rohu země. Ať už preferujete luxusní hotely s veškerým komfortem, rodinné penziony s domácí atmosférou nebo kempy v přírodě, vždy si najdete to pravé. Slovinci jsou známí svou pohostinností a v každém ubytovacím zařízení vás přivítají s otevřenou náručí.


Dovolená ve Slovinsku je tak ideální kombinací relaxace, dobrodružství a kulturního objevování, které uspokojí každého cestovatele. Ať už hledáte aktivní dovolenou plnou turistiky a cyklistiky, nebo klidný odpočinek u vody či v lázních, Slovinsko vás přivítá s otevřenou náručí a nabídne vám nezapomenutelné zážitky.


Neváhejte a vydejte se objevit všechny krásy, které dovolená ve Slovinsku nabízí. Tato malá země v srdci Evropy vám ukáže, že velké zážitky mohou přijít i z těch nejmenších míst. Vyberte si ubytování dle vašich představ a potřeb.Přejít na výběr ubytování