Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Slovinsko

PODMÍNKY CESTY pro vstup/výstup do/ze země se neustále mění.
Aktuální informace
získáte pro:
   
- vstup do Slovinska    kliknutím ZDE
   - návrat do Česka         kliknutím ZDE

Tranzitní průjezd - aktuální podmínky pro:
   - 
Maďarsko získáte       kliknutím ZDE
   - Rakousko získáte        kliknutím ZDE
   - Slovensko získáte       kliknutím ZDEJelikož není Chorvatsko součástí Schengenského prostoru, je možné překročit hranice Slovinsko/Chorvatsko pouze na určených mezinárodních přechodech.
Pozor! Velmi využívaný hraniční přechod Predel do údolí řeky Soči (do Bovce) kvůli rekonstrukci tunelu u jezera Lago del Predil na italské straně omezený provoz.
Ve všední dny je v noci mezi 18:00 a 6:00 tunel uzavřený a nelze tudy projet. V noci na neděli a o svátcích je pak provoz řízený semaforem, ale průjezd je možný. Příležitostné úplné uzavírky potrvají do začátku zimy na konci roku 2021

Tranzit přes Rakousko : dálniční známka mírně zdražuje. Nejlevnější desetidenní známka zdražila oproti loňskému roku o deset eurocentů na 9,50 eura (asi 243 korun). Dvouměsíční známka stojí 27,80 eura (zhruba 712 korun) a roční 92,50 eura (asi 2370 korun). V Rakousku si řidiči mohou vybírat mezi papírovými i elektronickými kupony, cenově jsou přitom stejné. Vedle poplatku za dálniční známku musejí řidiči počítat s poplatky za průjezd některých úseků, například mostů, tunelů či horských úseků.

Detail