Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Izola

Pobyty Informace

ZÁKLADNÍ POPIS

Milovníci moře a sluníčka by měli ve Slovinsku zavítat do přímořských letovisek, jako je Piran - přezdívaný "slovinské Benátky", Koper - brána do Istrie, Izola - původně ostrovní městečko nebo Portorož - "Monte Carlo Jadranu". Městečka Koper, Izola a Piran na Vás dodnes dýchnou svou typickou středověkou atmosférou, která se mísí s vůní moře. Moderní městečko Portorož je vyhledávaným cílem mnoha turistů, protože zaručuje dostatek zábavy a vyžití pro každého návštěvníka.
Písečná pláž v Portoroži je nejdelší a nejhezčí pláží ve Slovinsku.

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Izola je staré rybářské město ležící na Istrijském poloostrově na pobřeží Jadranu. Podobá se architektonicky italským Benátkám a učaruje Vám svou středověkou atmosférou a poklidným tempem. Turisté zde vyhledávají zejména vyhlášené pláže, moc pěkný přístav a historické jádro městečka.
K nejdůležitějším památkám ve městě patří barokní palác Besenghi degli Ughi, palác Manzioli, palác Lovisato, Městský palác či nejstarší kostel v Izole – kostel Panny Marie Alietské. Městu dominuje kostel sv. Maura se zvonicí a vyhlídkou. Izola ctí své tradice také v gastronomii – v nabídce místních restaurací najdete autentickou středomořskou kuchyni připravovanou z lokálních surovin.
Izolské pláže se rozprostírají na 5 km a zaměřením se liší, takže si každý host přijde na své. Nejrušnější a nejvyhledávanější je pláž v zálivu San Simon, kde návštěvníci najdou bohaté vyžití s tobogánem a hřišti. Zajímavostí jsou podvodní pozůstatky antického mola a mozaiky, které si můžou prohlédnout při šnorchlování. Jedna z pláží je uzpůsobena osobám na vozíku. Jiná opět pobytu na pláži se psími kamarády. Okolí nabízí možnost vyrazit na výlet po svých nebo na kole. Pro cyklisty je připravena cyklostezka Parenzana po trase bývalé železniční trati.
V blízkosti Izoly se nacházejí atraktivní historická přímořská letoviska Piran a Portorož a největší slovinský přístav Koper. Doporučujeme také zaskočit do Strunjanu a Měsíčního zálivu, kde najdete nádhernou pláž ukrytou pod nejvyšším útesem jadranského pobřeží.