Destinace

Slovinsko

Pobyty Informace Oblasti

ZÁKLADNÍ POPIS

Slovinsko, země skrytých pokladů, je ideální destinací pro ty, kteří hledají rozmanitou dovolenou ve Slovinsku. Od alpských vrcholů po pobřeží Jaderského moře, každý kraj nabízí jedinečný zážitek. Ať už jste milovníci přírody, historie nebo dobrého jídla, ve Slovinsku si každý najde to své.


Pro ty, kdo rádi objevují na dovolené přírodní krásy, je tu Triglavský národní park s nádhernými jezery, jako je Bohinj, kde se můžete koupat v průzračně čisté vodě obklopené horami. Jeskyně Postojnská a Škocjanské jeskyně, které jsou na seznamu UNESCO, vás ohromí svými podzemními labyrinty a fascinujícími krápníky.


Pokud máte rádi historii, určitě navštivte středověká města jako Ptuj, které je nejstarším městem Slovinska, či Piran, které leží na malebném poloostrově a vypadá jako by z oka vypadlo benátským městům. A samozřejmě nesmíme zapomenout na hlavní město Lublaň s jeho barokními fasádami, živým nábřežím řeky Ljubljanice a množstvím kaváren a restaurací.


Gurmáni si přijdou na své v slovinských vinicích, kde mohou ochutnat místní vína a speciality, jako je pršut nebo slavný sýr Tolminc. Slovinské vinice, rozprostřené hlavně ve východní části země, nabízejí návštěvníkům nejen skvělá vína, ale i úchvatné výhledy na krajinu.


Pro ty, kteří hledají relaxaci a odpočinek, jsou tu termální lázně. Slovinsko je proslulé svými léčivými prameny, které najdete v lázeňských městech jako je Rogaška Slatina nebo Moravske Toplice. Tyto termální lázně nabízejí širokou škálu wellness služeb, které vám pomohou načerpat nové síly a kvalitní ubytování.


Ubytování ve Slovinsku je možné najít v každém rohu země. Ať už preferujete luxusní hotely s veškerým komfortem, rodinné penziony s domácí atmosférou nebo kempy v přírodě, vždy si najdete to pravé. Slovinci jsou známí svou pohostinností a v každém ubytovacím zařízení vás přivítají s otevřenou náručí.


Dovolená ve Slovinsku je tak ideální kombinací relaxace, dobrodružství a kulturního objevování, které uspokojí každého cestovatele. Ať už hledáte aktivní dovolenou plnou turistiky a cyklistiky, nebo klidný odpočinek u vody či v lázních, Slovinsko vás přivítá s otevřenou náručí a nabídne vám nezapomenutelné zážitky.


Neváhejte a vydejte se objevit všechny krásy, které dovolená ve Slovinsku nabízí. Tato malá země v srdci Evropy vám ukáže, že velké zážitky mohou přijít i z těch nejmenších míst. Vyberte si ubytování dle vašich představ a potřeb.UPŘESNĚNÍ LOKALITY

OBJEVTE KOUZELNÉ SLOVINSKO.
Toužíte po místech, kde necháte všechny své starosti za hlavou a budete se cítit prostě úzasně? Slovinsko jimi překypuje. Projděte se půvabnými historickými centry měst, kde se příběhy z minulosti prolínají se současnou atmosférou. Najděte je v přírodě, kterou se můžete toulat pěšky nebo na kole. Navštivte zdejší termální lázně, kde na vás čeká relaxace ale vodní radovánky v termálních akvaparcích. Překvapte partnera a naplánujte líbánky nebo svatební cestu ve Slovinsku....možností je zde přehršle - jen je objevit.  Co vše najdete v názvu této úžasné země? My určitě lásku i víno. Ale tato země nabízí daleko více - třeba i bohatou včelařskou tradici, olivové háje, kras, hory i moře.

Malá, nenápadná země, která nabízí veškeré přírodní krásy- Slovinsko - vznikla v roce 1991 jako první z nástupnických států Jugoslávie a sousedí s Rakouskem, Maďarskem, Itálií a Chorvatskem. Je součástí Evropské Unie.

Špičkové termální lázně


Ve Slovinsku můžete navštívit celkem 15 termálních lázní, z nichž historie některých lázeňských míst sahá do dob starých Římanů. Slovinsko směle konkuruje termálním velmocem, jakými jsou např. Maďarsko, Island či Japonsko, jelikož se pyšní 87 termálními prameny.

Prameny mají teplotu mezi 32-73 °C a mají různé chemické složení. Díky těmto aspektům blahodárně působí na revmatismus, srdeční a cévní onemocnění, gynekologická onemocnění, srdeční a cévní onemocnění, neurologická onemocnění, plicní onemocnění a výrazně pomáhá při léčení poúrazových stavů. V městečku Moravské Toplice vyvěrá unikátní bílá a černá termální voda, nacházející se pouze na tomto jediném místě na světě.Termály: termální a minerální prameny se vyskytují především v severovýchodní části země.
Slovinsko má 15 lázeňských měst, jejichž historie sahá až do dob římských.

Alpy: Julské Alpy na severozápadě Slovinska nabízejí nejen možnosti lyžařské, ale i množství turistických krás – většina ledovcových jezer leží v Triglavském národním parku (jezero Bled). Krasová jezera Cerknica nebo Divje jsou kouzlem přírody. Savinjské Alpy s přírodním parkem ledovcové Logarské doliny.

Moře: převážně skalnaté a kamenité pobřeží, mající délku pouhých 47 km, nabízí středomořské klima a kouzelná zákoutí ke strávení dovolené.

Gastronomie: Slovinská gastronomie je protkána vlivem okolních zemí, ale je bohatá i na národní kuchyni. Slovinsko produkuje také velmi kvalitní a dobré víno, které ale není ve světě příliš známé. Víno se zde pěstovalo již před příchodem Římanů a stojí za ochutnání. Známé je i Laško pivo se značkou Zlatorog.

Historie, památky: historické centrum hlavního města Ljubljana ve stylu italského baroka a Ljubljana Castle patří k nejznámějším. Dále zde naleznete: Postojnské jeskyně, Škocjanské jeskyně, Predjamský hrad, jezero Bled, Triglavský národní park, gotické městečko Piran a spousta dalších zajímavých míst.


Přehlednou mapku pobytových míst naleznete ZDE


Upozorňujeme, že každý občan České republiky (tedy včetně DĚTÍ) musí mít při cestování do zahraniční vlastní cestovní doklad.

Aktuální doporučení a varování Ministerstva zahraničních věcí ČR před cestování do jednotlivých zemí světa najdete ZDE

Navštivte Celje