Destinace

Maďarsko

Informace Pobyty Galerie Oblasti

ZÁKLADNÍ POPIS

S účinností od 1. 9. 2020 do 31.10.2020 platí zákaz vstupu cizích občanů na území Maďarska.

Tento zákaz se nevztahuje na nákladní dopravu, osoby s diplomatickým a služebním pasem a osoby, které věrohodně prokáží, že v posledních šesti měsících překonali nákazu Covid19.

Výjimka byla udělena pro občany Česka, Slovenska a Polska, kteří si před 1. 9. rezervovali alespoň jednodenní pobyt s datem po 1. 9. a doloží to spolu s negativním testem PCR v angličtině nebo maďarštině, ne starším 5 dnů. Více informací: https://www.mzv.cz/budapest/cz/aktuality/madarsko_aktualni_informace_o_opatrenich.html

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

NABÍDKA POBYTŮ - ZDE


Dovolená Maďarsko


DOVOLENÁ MAĎARSKO = TERMÁLY + JEDINEČNÁ KUCHYNĚ + LAHODNÁ VÍNA + BALATON = HEZKÁ DOVOLENÁ


Dovolená Maďarsko - země tisíce tváří, kde Vás zaujme vynikající maďarská kuchyně, lahodná vína a historická místa. Maďarsko je oblíbenou destinací pro jedinečná termální koupaliště a lázeňské komplexy s minerální vodou, o které Maďaři tvrdí, že je léčivá. Dovolenou v Maďarsku můžete prožít mnoha způsoby a to v každém ročním období. Jarním festivalem počínaje přes letní Festival ˙Budafest˙ až po automobilové závody Formule 1 a hradní hry v dobových kostýmech, představení divadla v přírodě, podzimní festivaly vína a zimními koncertními programy konče.

Přehlednou mapku pobytových míst naleznete ZDE


UPOZORNĚNÍ: V Maďarsku platí zákaz kouření v uzavřených veřejných prostorech, tedy například v barech nebo restauracích, dále na pracovištích, v prostředcích hromadné dopravy ani na zastávkách či stanicích, ale ani v podchodech a na hřištích.

Upozorňujeme, že každý občan České republiky (tedy včetně DĚTÍ) musí mít při cestování do zahraniční vlastní cestovní doklad.

Aktuální doporučení a varování Ministerstva zahraničních věcí ČR před cestování do jednotlivých zemí světa najdete ZDEPro dovolenou v Maďarsku doporučujeme seznámit se stručně s maďarskou výslovností. třeba na wikipedii. Např. Sárvár se vyslovuje jako Šarvár. Zdržte se prosím vyslovovat Sarvár česky se s !! Vyhnete se nepříjemným situacím, protože identicky zní v maďarštině vulgární název lidského exkrementu. Nevědomky tak můžete urazit maďarské hostitele.
GY – vždy jako Ď – např. Nagy – Náď / Györ – Ďér
NY – vždy jako Ň – např. Harkány- Harkáň / Tihány - Tiháň
S – vždy jako Š – např. Sárvár - Šárvár/ nebo / Mosonmagyaróvár – Mošoňmaďaróvár,
Z – vždy jako Ž - Zsori - Žori
ZS – Ž – Zsigo – Žigo
CS – Č – Csilla – Čila
SZ – S – Szomathely - Sombatéj
ZS – Z - Z – Jozsef – Jozef
DSZ – DZ
LY – J - Keszthely – Kestej
TY – Ť - Hormaty - Hormať