Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Termální lázně

Pobyty Informace

ZÁKLADNÍ POPIS

Hornaté podloží na maďarském území obsahuje přes 1300 termálních pramenů. Díky tomu je zde obrovské množství termálních lázní.
Bazén nebo koupaliště s teplou vodou najdete v Maďarsku v každém větším městě. Maďarsko termály ročně navštíví tisíce turistů, kteří si zde léčí pohybová a dýchací onemocnění nebo jen relaxují v horké minerální vodě. Termální lázně navíc doplňují saunové světy se speciálními terapiemi a celá řada dalších wellness služeb.

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

1. Mosonmagyaróvár
V tradičních maďarských termálech se léčí nemoci jako lumbago, deformita nebo Bechtěrevova choroba. Lázně jsou oblíbené i mezi sportovci, kteří si zde regenerují svaly a kosti po ortopedických zákrocích.

2. Bükfürdő
Nejmladších termálních lázně se specializují na léčbu pohybového aparátu. V nabídce jejich procedur najdete i DEXA test – speciálně navržené zařízení na odhalení rizika osteoporózy a dalších onemocnění pohybového aparátu hned zárodku.

3. Sárvár
Termály Sárvár se označují jako nejlepší termální lázně v Maďarsku pro rodiny s dětmi. Jde o tradiční lázeňské město, které naleznete jen pár kilometrů od sousedního Büku. Sárvárská termální sůl obsažená ve zdejší vodě pomáhá při léčbě kožních onemocnění a poruchách pohybového aparátu.

4. Hévíz
jezero Hévízí-tó se nachází přímo uprostřed města a v létě dosahuje voda teploty až 36 °C, v zimě se teplota vody pohybuje kolem 26 °C.

5. Zalakaros
Nedaleko od Balatonu směrem na jih naleznete i malebné lázně Zalakaros. Za mírně radioaktivní vodou z pramenu o teplotě 96 °C sem jezdí lidé s onemocněním svalů a osteoporózou.

6. Egerszalók
Pramen ukrytý 400 metrů pod zemí vytváří malá terasovitá jezírka naplněná horkou vodou. Díky vodě s vysokým obsahem soli se v termálech léčí hlavně kožní nemoci jako lupenka a další ekzémy.

7. Lenti
Areál lázní kombinuje léčebné účinky termální vody z místních pramenů a zemskou energie. Díky této jedinečné kombinaci odjedete z lázní jako znovuzrození.