ROYAL - Mariánské Lázně - Česká republika - Západní Čechy

Lázeňský hotel ROYAL - Mariánské Lázně (H3085R24)

Česká republika > Západní Čechy
Strava plná penze
BEZBARIÉROVÉ zařízení
SAT/TV na pokoji
Lednička/minibar
Pobyt se zvířetem nepovolen
Internet: Wi-Fi
Krytý bazén v objektu
Restaurace v objektu
Kavárna
Whirlpool
Fitness
Parkoviště
Tenisový kurt:
Přírodní koupání: 5,5 km
Doporučená doprava autem
Železniční stanice: 3,3 km
Autobusová zastávka: 3,3 km
MHD:
Informace Balíčky a ceny Rezervace Informace o destinaci Hodnoceno klienty Sdílet

Mariánské Lázně

UPŘESNĚNÍ LOKALITY


Město Mariánské Lázně leží v rozlehlé dolině na západě Čech v nadmořské výšce 576 až 626 m n. m. Pás lesů široký téměř 20 km protkaný množstvím turistických stezek se nachází v bezprostřední blízkosti lázní. Mariánské Lázně jsou v celém světě známé jednak díky svým léčebným metodám a účinným a kvalitním léčivým zdrojům, jednak i pro své malebné okolí. Na území lázeňské zóny bylo objeveno okolo 100 studených pramenů minerální vody s vysokým obsahem oxidu uhličitého. Některé z nich se používaly už na počátku 16. století. Skutečnou perlou mezi městskými stavbami, postavenými v neoklasicistním stylu, je kolonáda z roku 1889.

V Mariánských lázních doporučujeme navštívit:
Zpívající fontána - Zpívající fontána byla vybudována v letech 1982–1986 při rekonstrukci promenády akademickým architektem Pavlem Mikšíkem. Působivé vodní obrazce jsou tvořeny z deseti střikových systémů, jejichž kombinace řídí počítač.

Lázeňská kolonáda - Centrem lázeňského života byly vždy kolonády. Hlavní kolonáda Mariánských Lázní je novobarokní stavba z let 1888-1889, která se stala dominantou lázeňské promenády.

Rozhledna Hamelika - Nedaleko Mariánských Lázní leží rozhledna Hamelika. Rozhledna z roku 1876 stojí ve výšce 723 m n.m. a je volně přístupná všem, kdo si chtějí užít výhled na lázeňskou část města Mariánské Lázně, Slavkovský les či Zelenou horu.

Městské muzeum a galerie - Navštivte nejstarší dům v Mariánských Lázních z roku 1818 spjatý se jménem básníka J. W. Goetha. Nahlédněte do historie Goethových pobytů i do tajemství jeho lásky k mladičké Ulrice von Levetzow. Vydejte se po stopách léčivých pramenů a nechte se unést sladkou historií lázeňských oplatek.

Tipy na výlety do okolí:
Klášter Teplá (18,2 km) - Na řece Teplé, v Tepelské vrchovině na západě Čech, leží nedaleko Mariánských Lázní město a klášter Teplá. Prohlédnete si zde historické interiéry s rozsáhlou knihovnu, součástí expozice je kompletní sbírka portrétů všech opatů, kteří vedli klášter od 12. až do 20. století.

Rozhledna Panský vrch (4,4 km) - Na vyhlídkovou plošinu ve výšce 40 metrů vede 207 schodů a pokochat se můžete celokruhovým výhledem na Slavkovský les, Mariánské lázně, Lázně Kynžvart, Dyleň a Přimdu.

Farská kyselka ve Slavkovském lese (6,9 km) - Farská kyselka je chutný pitný pramen, který vyvěrá v nadmořské výšce 767 metrů v lese mezi obcí Prameny a Mariánskými Lázněmi. Je kryt dřevěným altánkem a poskytuje pěkné místo k odpočinku.

Možnosti koupání v Mariánských lázních a okolí:
Koupaliště lido - Koupaliště leží v krásné přírodní scenérii Mariánských Lázní, 2 km od centra města uprostřed lesů. Koupaliště Lido bylo založeno v roce 1932 a upraveno z rybníka, který měl ideální polohu pro vybudování přírodního koupaliště.

Hodnocení hotelu (0 hodnocení)

Zobrazené recenze jsou získávány pouze od klientů cestovní kanceláře ATIS, kteří využili služeb ubytovacího zařízení. Deset dnů po skončení ubytování automaticky odesíláme "Dotazník spokojenosti" na email uvedený ve smlouvě klientem. Ze strany cestovní kanceláře nejsou recenze nijak upravovány a v případě, že klient s něčím vyjádřil nespokojenost, přidáváme k takovémuto hodnocení vyjádření daného poskytovatele služeb, popřípadě vyjádření cestovní kanceláře. Kromě písemného hodnocení hodnotí klient pobyt číselně na stupnici 1 - 10 pro jednotlivé kategorie (Ubytování, Poloha, Stravování, Služby), přičemž 10 je nejlepší hodnocení. Celkové hodnocení je zobrazeno jako průměr hodnocení jednotlivých kategorií.

Tento hotel nebyl ohodnocen!

AKČNÍ NABÍDKA

• Komplexní služby pod jednou střechou
• Vlastní minerální Balbínův pramen
• SLEVA 7=6 od 17.11. do 16.12.

URČITĚ OCENÍTE

Proč Lázeňský hotel ROYAL:
• kompletní balneoprovoz s nabídkou lázeňských a relaxačních procedur
• wellness centrum s bazénem
• odborná lázeňská rehabilitační péče
• zdravotnická služba 24 hodin denně
• vlastní minerální Balbínův pramen
• prvotřídní gastronomie
• vyhlášená hotelová kavárna s letní terasou

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Lázeňský hotel ROYAL**** s jedinečnými výhledy na Mariánské Lázně se nachází na okraji lesoparku nedaleko centra cca 300 m. Hotel je zasazen do zahrady s jezírkem a oblázkovým prostorem na rehabilitační cvičení.
Mariánské Lázně leží v oblasti, která je mimořádně bohatá na přírodní léčivé zdroje - v samotném městě vyvěrá 40 pramenů a v jeho širším okolí jich je 100, vyznačují se svou chemickou rozmanitostí. K nejznámějším mariánskolázeňským pramenům patří Křížový pramen, Ferdinandův pramen, Rudolfův pramen, Lesní pramen, Karolinin pramen, Ambrožův pramen a Balbínův pramen.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Recepce, restaurace a kavárna s letní i zimní terasou, kompletní balneoprovoz a wellness centrum, Balbínův pramen - vlastní přírodní minerální pramen, fitness centrum, Wi-Fi, salónek, hotelová zahrada s jezírkem, tenisový kurt, parkování.

BALNEOPROVOZ A WELLNESS CENTRUM:
- více jak 60 lázeňských procedur pod jednou střechou
- ordinace lékařů, zdravotnická služba 24 hod. denně
- vlastní Balbínův pramen
- wellness centrum - bazén, whirlpool, parní lázeň
- Jávský masážní salón
- zahrada s jezírkem a oblázkovým prostorem pro rehabilitační cvičení


NA JAKÉ NEMOCI JE LÉČBA ZAMĚŘENÁ:
- močové ústrojí
- dýchací ústrojí
- trávicí ústrojí
- metabolické nemoci
- pohybové ústrojí
- neurologické nemoci
- oběhové ústrojí
- onkologické v remisi
- léčba po Covidu

BALBÍNŮV PRAMEN
Zlepšuje prokrvení těla, periferie i vnitřních orgánů. Velmi vhodné i pro kardiovaskulární aparát - oběhové ústrojí. Využívá se pro vysoký obsah CO 1300-1800 mg/m, minerálních solí a huminových kyselin pro minerální koupele.

KDE BUDETE SPÁT

1 - lůžkové pokoje KOMFORT s výhledem do lesa.
2 - lůžkové pokoje KOMFORT, převážně s francouzským oknem, orientované k slunečné straně nebo s výhledem do přírody.

1 - lůžkové pokoje SUPERIOR, s výhledem do lesa.
2 - lůžkové pokoje SUPERIOR, s balkonem a výhledem na město.

Vybavení pokojů: sprcha nebo vana + WC, fén, SAT/TV, rádio, telefon, Wi-Fi, trezor, lednička (minibar na vyžádání).

Všechny pokoje jsou na ověření.

CELKOVÁ KAPACITA

143 lůžek - 12 jednolůžkových, 53 dvoulůžkových pokojů (z toho 2 bezbariérové), 11 apartmánů

FORMA STRAVY

Polopenze nebo plná penze - dle typu pobytu.

SLEVY A VÝHODY

SLEVA 7=6 v termínu 17.11. - 16.12.2024 (již zohledněna v cenách pobytů)

UPOZORNĚNÍ

Všechny pokoje jsou na ověření.
Pobyty na 2 a 3 noci je možné objednat nejdříve 14 dní před plánovaným příjezdem (do té doby je upřednostněn prodej týdenních pobytů.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Hotelový krytý bazén.
Přírodní koupaliště LIDO (5,5 km ) - uprostřed lesů, písčitá a travnatá pláž, občerstvení, loďky, šlapadla, stolní tenis.

TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY

Zpívající fontána (600 m)
Patří mezi dominanty Mariánských Lázní. Hraje denně od 7:00 do 19:00 každou lichou hodinu, ve 21:00 a 22:00 hodin včetně projekce s barevným osvětlením.

Park Boheminium (cca 2,5 km)
Čtvrtý největší park miniatur v Evropě. Je unikátní nejen svým jedinečným zasazením do přírody, ale i širokou nabídkou do detailu propracovaných modelů českých památek v měřítku 1:25.

Léčivé prameny
Prameny se těší velké oblibě a některé jsou pojmenovány po významných osobnostech. Na poměrně malém území města vyvěrá na 40 minerálních pramenů a v blízkém okolí téměř 100 minerálních pramenů. Jedná se o železité kyselky. Minerální prameny jsou s obsahem oxidu uhličitého a minerálních solí. Díky chemickému složení se zde léčí onemocnění močových cest a ledvin, dýchacího ústrojí, pohybového ústrojí a nervových chorob. K pitným kůrám se využívá zejména 6 hlavních pramenů: Křížový, Rudolfův, Karolinin, Lesní, Ambrožův a Ferdinandův.

Naučná stezka Smraďoch a minerální pramen Farská kyselka (7 km)
Nachází se na území přírodní rezervace Smraďoch. Je dlouhá jen pár desítek metrů a nabízí zajímavou podívanou ze dvou vyhlídkových plošin na nepravé bahenní sopky a vývěry plynů oxidu uhličitého a sirovodíku. Právě pro zápach způsobující sirovodík dostalo toto místo svoje jméno. Návštěvu naučné stezky Smraďoch je možné spojit s asi 600 metrů vzdáleným vývěrem minerálního pramene Farské kyselky. Je nejvýše položeným zaznamenaným vývěrem minerální vody v CHKO Slavkovský les (767 m n. m.).

Klášter premonstrátů Teplá (14 km)
Klášter s tradicí přes 800 let obývá řeholní komunita, jejímž posláním je práce s lidmi. Každou neděli se v klášterním kostele Zvěstování Páně koná mše svatá. Zájemci o památky mohou v rámci pravidelných dvou poznávacích prohlídek navštívit klášterní knihovnu s muzeem nebo barokní obytné křídlo kláštera. V letních měsících se v kostele konají varhanní koncerty.

Zámek Kynžvart (14 km)
Byl reprezentativním letním sídlem rakouského šlechtice a kancléře Metternicha. Jsou zde k vidění sbírky nádherných uměleckých děl, mincí, zbraní, vzácných knih i prvotisků či rukopisů, všelijakých kuriozit včetně vzácných osobních předmětů slavných historických osobností a dvě egyptské mumie. Zámek obklopuje rozlehlý anglický park.

Hrad a zámek Bečov nad Teplou (24 km)
Jedinečný soubor historických budov, z nichž nejvýznamnější je gotický hrad, renesanční palác a barokní zámek. Od roku 2002 je zde trvale vystavována unikátní ostatková schránka - relikviář sv. Maura, který je spolu s korunovačními klenoty nejcennější zlatnickou památkou České republiky.

Hrad Loket (40 km)
Středověký hrad je srdcem stejnojmenného malebného městečka. Stojí na výrazném skalním ostrohu, za tří stran obklopený řekou Ohří. Hrad je prodchnut historií. Příznivci tajemných příběhů si přijdou na své, hlavně v expozici útrpného práva, kde pohybující se figuríny v životní velikosti předvádí několik způsobů mučení.

Dovolená POD ROZHLEDNOU:

Hamelika (vzdálenost 2,4 km), 722 m. n. m., 100 schodů
Dvacet tři metrů vysoká rozhledna, ze které máte výhled na Mariánské Lázně, Slavkovský les, Dyleň, Český les, Zelenou horu. Svým vzhledem má připomínat hradní zříceninu. Pokud budete mít štěstí, tak při vhodných podmínkách je na rozhledně slyšet zpívající fontána.
Provozní doba (bez záruky): neomezeně
Vstupné (bez záruky): zdarma

Rozhledna na Panském vrchu u Drmoulu (vzdálenost 7,5 km), 650 m. n. m., 207 schodů
Padesát pět metrů vysoká rozhledna, ze které máte výhled na Slavkovský les, Mariánské Lázně, Dyleň, Lázně Kynžvart, Přimda.
Provozní doba (bez záruky): volně přístupná od 15. března do 30. listopadu, uzavřena od 1. prosince do 14. března
Vstupné (bez záruky): zdarma

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt s polopenzí začíná nástupem od 14:00 hod. a večeří v den příjezdu, končí snídaní a uvolněním pokoje do 11:00 hod. v den odjezdu.
Pobyt s plnou penzí začíná obědem v den příjezdu a ubytováním od 14:00 hod., končí snídaní a uvolněním pokoje do 11:00 hod. v den odjezdu.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

50,- Kč/den

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

nepovolen

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

v areálu hotelu za poplatek 250,- Kč/den

DALŠÍ SLUŽBY

Možnost dokoupení procedur.

PŘÍJEZD VLAKEM

Vlakem do Mariánských Lázní, vlakové nádraží je cca 3,3 km od hotelu.
Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTOBUSEM

Autobusem do Mariánských Lázní, autobusové nádraží je cca 3,3 km od hotelu.
Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz .

PŘÍJEZD AUTEM

Do centra Mariánských Lázní. Hotel se nachází cca 300 m od centra, na ulici Lesní 345.

Vzdálenost:
Z Prahy: 170,5 km, z Českých Budějovic: 210,1 km, z Brna: 374,8 km, z Ostravy: 540,1 km

Přehled pobytových balíčků a ceny

Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny
Zobrazit ceny

Podobné pobyty

BUTTERFLY - Mariánské Lázně
2024
Pojištění storna v ceně

Lázeňský hotel BUTTERFLY - Mariánské Lázně

Česká republika Západní Čechy

Hotel Butterfly **** superior se nachází v centru města přímo u lázeňského parku. Moderní stavba ve stylu Art Nouveau s originálním uměleckým ...

● ZDARMA VSTUP DO BAZÉNU A SAUNY ● ZDARMA KARTA VÝHOD ENSANA CARD

snídaně

H2883R24

od 1 490 Kč / noc
7,0 Detail
CENTRÁLNÍ LÁZNĚ - Mariánské Lázně
2024
Pojištění storna v ceně

Lázeňský hotel CENTRÁLNÍ LÁZNĚ - Mariánské Lázně

Česká republika Západní Čechy

Lázeňský hotel Centrální Lázně **** superior se nachází v lázeňském centru města, v blízkosti kolonády a parků, u pavilonu Ambrožova pramene. Svým ...

● ZDARMA VSTUP DO BAZÉNU A WHIRLPOOLU● ZDARMA KARTA VÝHOD ENSANA CARD

snídaně

H2879R24

od 1 980 Kč / noc
- Detail
CHATEAU MONTY SPA RESORT - Mariánské Lázně
2024
Pojištění storna v ceně

Hotel CHATEAU MONTY SPA RESORT - Mariánské Lázně

Česká republika Západní Čechy

Chateau Monty SPA Resort je mariánskolázeňskou dominantou, která se nachází v krásném lesoparku nad Mariánskými Lázněmi. Od centra města je vzdálen ...

● NEOMEZENÝ VSTUP DO BAZÉNU, ŘÍMSKÝCH LÁZNÍ A FITNESS

polopenze

H2963R24

od 1 910 Kč / noc
8,5 Detail
DAVINCI - Mariánské Lázně
+
2024
Pojištění storna v ceně

Hotel DAVINCI - Mariánské Lázně

Česká republika Západní Čechy

Hotel DaVinci je nově zrekonstruovaná vila z 19. století na okraji centra Mariánských lázní, necelých 500 m od Ferdinandova a Rudolfova pramene - ...

• LÁZEŇSKÁ ATMOSFÉRA

polopenze

H2943R24

od 1 450 Kč / noc
8,3 Detail
EXCELSIOR - Mariánské Lázně
2024
Pojištění storna v ceně

Hotel EXCELSIOR - Mariánské Lázně

Česká republika Západní Čechy

Gala Hotel Excelsior **** se nachází v srdci Mariánských Lázní na hlavní lázeňské třídě a může se pyšnit již více než stopadesátiletou ...

● NEOMEZENÝ VSTUP DO BAZÉNU, ŘÍMSKÝCH LÁZNÍ A FITNESS

polopenze

H2745R24

od 1 910 Kč / noc
10,0 Detail
FALKENSTEINER SPA RESORT MARIENBAD - Mariánské Lázně
2024
Pojištění storna v ceně

Hotel FALKENSTEINER SPA RESORT MARIENBAD - Mariánské Lázně

Česká republika Západní Čechy

Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně je největší hotel v samém centru lázeňského města Mariánské Lázně.V hotelu vyvěrá i jeden z místních ...

LUXUSNÍ HOTEL V CENTRU LÁZNÍ JAKO STVOŘENÝ PRO ROMANTICKÉ CHVILKY VE DVOU

polopenze

H2825R24

od 3 775 Kč / noc
8,3 Detail
GRANDHOTEL NABOKOV - Mariánské Lázně
+
2024
Pojištění storna v ceně

Hotel GRANDHOTEL NABOKOV - Mariánské Lázně

Česká republika Západní Čechy

Čtyřhvězdičkový Grandhotel Nabokov se nachází v blízkosti Kolonády se Zpívající fontánou (150m) a těsném sousedství parku u Lesního pramene ...

• VLASTNÍ WELLNESS A BAZÉN

polopenze

H3086R24

od 1 942 Kč / noc
9,7 Detail
GRANDHOTEL PACIFIK - Mariánské Lázně
2024
Pojištění storna v ceně

Lázeňský hotel GRANDHOTEL PACIFIK - Mariánské Lázně

Česká republika Západní Čechy

Historická dominanta Hlavní třídy s jedinečnou atmosférou, vlastní minerální pramen přímo v hotelu.

● ZDARMA VSTUP DO BAZÉNU A SAUN ● ZDARMA KARTA VÝHOD ENSANA CARD

polopenze

H2882R24

od 1 860 Kč / noc
9,7 Detail
HVĚZDA - Mariánské Lázně
2024
Pojištění storna v ceně

Lázeňský hotel HVĚZDA - Mariánské Lázně

Česká republika Západní Čechy

Jedinečný lázeňský komplex 3 hotelů - Hvězda, Imperial a Neapol, spojených koridory, je ukázkou unikátní lázeňské architektury a historickým skvostem ...

● ZDARMA VSTUP DO BAZÉNU ● ZDARMA KARTA VÝHOD ENSANA CARD

snídaně

H2880R24

od 1 840 Kč / noc
8,0 Detail
KRAKONOŠ - Mariánské Lázně
2024
Pojištění storna v ceně

Hotel KRAKONOŠ - Mariánské Lázně

Česká republika Západní Čechy

Hotel Krakonoš se nachází v přírodním prostředí nad Mariánskými Lázněmi, asi 2 km od centra města, nedaleko golfového hřiště, lyžařské sjezdovky, ...

● ZDARMA BAZÉN ● CHLAPI RYBAŘÍ - DÁMY RELAXUJÍ (hotel zajišťuje rybářské povolenky) "RYBA DOKTOR" - ...

polopenze

H1007R24

od 1 410 Kč / noc
8,6 Detail