Destinace

Slovensko

Pobyty Informace Oblasti

ZÁKLADNÍ POPIS

Slovensko, srdce dovolenkové Evropy, je skutečně ideálním místem pro vaši dovolenou, a to ať už toužíte po relaxaci, dobrodružství nebo poznávání historie. Tato malá, ale úžasná země vám nabízí neuvěřitelnou rozmanitost zážitků, které uspokojí všechny typy cestovatelů.


Pokud jste milovníkem vodních radovánek, wellness a termálních lázní, nemůžete minout termální koupaliště a moderní aquaparky například na Liptově. Představte si, jak se ponoříte do horké vody s pohledem na zasněžené vrcholky hor, zatímco vaše tělo relaxuje a obnovuje síly. Na druhou stranu, pokud vás více láká horská turistika a úchvatné výhledy, Vysoké Tatry jsou jedinečnou volbou. Malebné stezky vedou kolem horských jezer, přes hluboké lesy a až na vrcholky, odkud se před vámi rozprostírá dechberoucí panorama.


Ubytování na Slovensku je stejně rozmanité jako jeho přírodní krásy. Můžete si vybrat z luxusních hotelů po celém Slovensku, kde se budete cítit jako v pohádce, nebo zvolit útulné penziony například s výhledem na majestátní Lomnický štít, kde se budete cítit jako doma. Pro ty, kteří preferují zážitky v přírodě, jsou tu nádherné národní parky jako Slovenský ráj či Malá Fatra a Velká Fatra. Tady můžete objevovat tajemné jeskyně, divoké řeky a kouzelné vodopády, které čekají na to, až je prozkoumáte.


Ať už hledáte odpočinek v termálních lázních, adrenalinové sporty, nebo klidné chvíle v přírodě, Slovensko vás přivítá s otevřenou náručí. Nezáleží na tom, zda cestujete sami, s rodinou nebo s přáteli, dovolená na Slovensku vám poskytne nespočet nezapomenutelných zážitků a vzpomínek, na které budete vzpomínat celý život.


Objednejte si svůj pobyt a zažijte bezvadnou dovolenou na Slovensku. Relaxujte, objevujte a užívejte si každou chvíli této krásné země v srdci Evropy. Slovensko vás zve k objevení jeho krás a tajemství, a slibuje, že vaše dovolená bude naplněna radostí, klidem a dobrodružstvím. Vyberte si to nejlepší ubytování za naší nabíky a užijte si dovolenou na Slovensku.UPŘESNĚNÍ LOKALITY

NABÍDKA POBYTŮ - ZDE


Dovolená Slovensko


Podívejte se, kde můžete strávit svoji dovolenouDovolena Slovensko patří odjakživa k oblíbeným cílům českých turistů. Nevelká vzdálenost, velké množství atraktivních turistických cílů, stále se zlepšující služby, prakticky neexistující jazyková bariéra, to jsou jen některé z důvodů, pro které je dovolena na Slovensku stále tolik vyhledávaná.

Slovensko nabízí výborné podmínky pro sjezdové a běžecké lyžování, zimní turistiku či snowboarding. Na své si zde zajisté přijdou i vyznavači extrémních a adrenalinových sportů. Dovolená na Slovensku nabízí v současnosti více jak 20 lyžařských areálů mezinárodního významu, ale také přes 250 malých středisek s domácí atmosférou rodinné pohody.

Doporučujeme lyžařská střediska: Orava, Malá Fatra, Velká Fatra a samozřejmě Nízké Tatry a Vysoké Tatry. V letních měsících jsou samozřejmě tato střediska vybavena na rekreační či vysokohorskou turistiku, cykloturistiku aj.

Další oblíbenou destinací jsou slovenské termály a cca 25 lázeňských míst (např. Piešťany, Dudince, Sliač,
Turčianské Teplice. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější termální areály patří Patince, Podhájska, Bešeňová, Veľký Meder.

Upozorňujeme, že každý občan České republiky (tedy včetně DĚTÍ) musí mít při cestování do zahraniční vlastní cestovní doklad.

Aktuální doporučení a varování Ministerstva zahraničních věcí ČR před cestování do jednotlivých zemí světa najdete ZDE

Výhodné vlakové spoje z ČR na SLOVENSKO

Nepřehlédněte zajímavých cenových nabídek českých dopravců a využijte k cestě na Slovensko (až do Košic,) cestování vlakem v komfortních vagonech. Např. z Popradu se velmi jednoduše dostanete poté vlakem do známých obcí Vysokých Tater (Tatranská Lomnica, Starý Smokovec, Štrbské Pleso aj.)

REGIOJET – cena jízdenky z ČR již od 280,- Kč / os.; cílové zastávky na Slovenské straně: Čadca, Žilina, Vrútky, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Štrba, Poprad-Tatry, Spišská Nová Ves, Kysak (Prešov), Košice. Více informací ZDE

NOČNÍ SPOJE (směr Košice: 21:44 → 6:14, směr Praha: 21:22 → 5:58). Rozšíření služeb ZDARMA: zapůjčení deky, snídaně (káva a croissant, služba buzení, bezpečnostní služba, možnost zakoupení zámku na zavazadla) a to vše již od 252 Kč.
Více informací ZDE


LEO EXPRES – cena jízdenky z ČR již od 269,- Kč / osoba. Cílové zastávky na Slovenské straně: Čadca, Žilina, Vrútky, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Štrba, Poprad – Tatry, Spišská Nová Ves, Kysak, Prešov, Košice. Více informací ZDE

SC PENDOLINO – cena jízdenky z ČR již od 340,- Kč / os.; cílové zastávky na Slovenské straně: Čadca, Žilina, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Štrba, Poprad-Tatry, Kysak (Prešov), Košice. Více informací ZDEVážení klienti, pro zpříjemnění Vašeho pobytu na Slovensku jsme Vám vyjednali tyto slevy:

Slevový voucher na jednotlivé slevy dostanete spolu s ubytovacím poukazem.

SLEVA 10% - PLTĚ STREČNO
ze základní ceny jízdy na pltích pro dospělou osobu na řece Váh
Více informací ZDE

SLEVA 20% - HRAD STREČNO
ze základní ceny vstupného pro dospělou osobu
Více informací ZDE

SLEVA 20% - OBJEKTY LIDOVÉ ARCHITEKTURY ČIČMANY
ze základní ceny vstupného pro dospělou osobu
Více informací ZDE

SLEVA 20% - BUDATÍNSKÝ HRAD
ze základní ceny vstupného pro dospělou osobu
Více informací ZDE

SLEVA 20% - SOBÁŠNÝ PALÁC V BYTČI
ze základní ceny vstupného pro dospělou osobu
Více informací ZDE

SLEVA 10% - CHATA PIENINY
z ceny konzumace občerstvení
Více informací ZDE

SLEVA 20% - MUZEUM DOPRAVY RAJECKÉ TEPLICE
ze základní ceny vstupného pro dospělou osobu
Více informací ZDE

SLEVA 20% - EXPOZICE JÁNOŠÍK A TĚRCHOVÁ V TĚRCHOVÉ
ze základní ceny vstupného pro dospělou osobu
Více informací ZDE

SLEVA 10% - GORALSKÝ DVOR
ze základní ceny jízdy na pltích pro dospělou osobu na řece Dunajec
Více informací ZDE

BONUS – LUBOVNIANSKÉ MUZEUM a HRAD STARÁ LUBOVŇA
panoramatická pohlednice hradu / skanzenu Stará Ľubovňa
Více informací ZDE

SLEVA 20% - MÚZEUM ORAVSKEJ DEDINY ZUBEREC – BRESTOVA
ze základní ceny vstupného pro dospělou osobu
Více informací ZDE

SLEVA 10% - GORALSKÝ DVOR
z ceny konzumace stravy v restauraci
Více informací ZDE