Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Drážďany

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Město Drážďany je především politickým místem a sídlem zemské vlády (Landesregierung) a zemského sněmu (Landtag), ale také světovým městem kultury a umění zaspaného na seznamu světového dědictví UNESCO. Nejvýznamnější památkou ve městě je soubor barokních budov Zwinger, ve kterém se nachází Galerie starých mistrů (Gemäldegalerie alte Meister) a vystavuje přibližně 750 obrazů z 15. až 18. století. Vedle Zwingeru stojí Frauenkirche, Semperova opera, Katedrála nejsvětější Trojice a rezidenční zámek (Residenzschloss). Prohlédnout si můžete také rezidenční palác Taschenberg, renesanční zámek Schönfeld (Schloss Schönfeld), Japonský palác, zámek Pillnitz a několik dalších.

Drážďany, saská metropole je dobře dostupná po dálnici a nabízí, mimo jiné, těchto <strong>TOP 10</strong>  dechberoucích drážďanských památek:
<a href="http://www.drazdany.info/zwinger-semperbau " target="_blank">Zwinger</a>
<a href="http://www.drazdany.info/rezidencni-zamek " target="_blank">Rezidenční zámek</a>
<a href="http://www.drazdany.info/dopravni-muzeum" target="_blank">Dopravní muzeum</a>
<a href="http://www.drazdany.info/semperoper" target="_blank">Semperova opera</a>
<a href="http://www.drazdany.info/albertinum" target="_blank">Albertinum</a>
<a href="http://www.drazdany.info/lipsiusbau" target="_blank">Lipsiusbau</a>
<a href="http://www.drazdany.info/frauenkirche" target="_blank">Kostel Frauenkirche</a>
<a href="http://www.drazdany.info/kreuzkirche" target="_blank">Kostel Kreuzkirche</a>
<a href="http://www.drazdany.info/pillnitz" target="_blank">Zámek a park Pillnitz</a>
<a href="http://www.drazdany.info/moritzburg" target="_blank">Zámek Moritzburg</a>
<a href="http://www.drazdany.info/koenigstein" target="_blank">Pevnost Königstein</a>

Mimo historické centrum doporučujeme navštívit  filmové turistické cíle:

<strong>Vinnetou - rudý gentleman</strong>.
V místní části Radebeul je skvělé muzeum Karla Maye pro milovníky nezapomenutelného Vinnetou.
Znáte ho všichni: Vinnetou, syn náčelníka Apačů. Jeho jméno žilo v každém stanu, v každé chatě, u každého táborového ohně. Byl přítelem a ochráncem všech utiskovaných a neúprosným bojovníkem proti bezpráví. Filmové mayovky 60. let jsou nejúspěšnější filmovou sérií v historii německé kinematografie.
Doporučujeme zakoupit si před návštěvou muzea  <a href="https://www.svojtka.cz/shop/kniha/4176-vinnetou " target="_blank">ZDE</a> knihu <a href="https://www.svojtka.cz/shop/kniha/4176-vinnetou " target="_blank">"VINNETOU - 50 let ve filmu</a>
Autor v této knize shromáždil 177 nejkrásnějších fotografií s Pierrem Bricem coby legendárním filmovým Vinnetouem. Jedná se tedy o "best of" z adaptací Karla Maye, snímků Poklad na Stříbrném jezeře, Vinnetou, Old Shatterhand aj. - v hlavních rolích s nezapomenutelnými Pierrem Bricem a Lexem Barkerem.

<strong>Tři oříšky pro Popelku.</strong>
"Bílý kůň a tuhá zima, už Popelka přijíždí, na Moritzburg, ztratit botku, už princ za ní vyjíždí…"    Každý Čech zná <a href="https://www.csfd.cz/film/9430-tri-orisky-pro-popelku/prehled/ " target="_blank">filmovou popelku</a>, proto doporučujeme navštívit nedaleký <a href="https://www.schloss-moritzburg.de/cs/hlavni-stranka/ " target="_blank">zámek Moritzburg</a>, kde se také natáčela. Před návštěvou zámku doporučujeme si připomenout pohádku na DVD <a href="https://www.filmnadvd.cz/tri-orisky-pro-popelku-dvd" target="_blank"><strong>ZDE</strong></a>


Zapomenout nesmíme na památnou galerii Zwinger, jakož i výlety lodí po Labi, blízký zámek Pillnitz nebo exkurzi do pivovaru Radeberg.
Pro milovníky nákupů je zde nepřeberné množství obchodů s cenami často nižšími než u nás, např. proslulý Elbe Park.