Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Drážďany - Radebeul

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY


Na pravém břehu Labe, přibližně 9 km od Drážďan, se nachází okresní město Radebeul. Jedná se především o vinařskou oblast, proto doporučujeme navštívit zámek Wackerbarth. Unikátní zahrada, obklopena vinicemi je místem pro kulturní a hudební slavnosti, kulinářské zážitky a ochutnávky vína. Panoramatický výhled na město Radebeul a Drážďany nabízí restaurace Spitzhaus Radebeul, kde můžete ochutnat místní speciality. Dobrodružnou prohlídku Vám zajistí muzeum Karla Maye, což byl německý spisovatel a tvůrce románových hrdinů Vinnetou, Old Shatterhand a Kara Ben Nemsi. Jeho dílo bylo přeloženo do 45 jazyků a expozice v muzeu Vás přenese do světa fantazie indiánských kultur Severní Ameriky.

Drážďany, saská metropole je dobře dostupná po dálnici a nabízí, mimo jiné, těchto <strong>TOP 10</strong>  dechberoucích drážďanských památek:
<a href="http://www.drazdany.info/zwinger-semperbau " target="_blank">Zwinger</a>
<a href="http://www.drazdany.info/rezidencni-zamek " target="_blank">Rezidenční zámek</a>
<a href="http://www.drazdany.info/dopravni-muzeum" target="_blank">Dopravní muzeum</a>
<a href="http://www.drazdany.info/semperoper" target="_blank">Semperova opera</a>
<a href="http://www.drazdany.info/albertinum" target="_blank">Albertinum</a>
<a href="http://www.drazdany.info/lipsiusbau" target="_blank">Lipsiusbau</a>
<a href="http://www.drazdany.info/frauenkirche" target="_blank">Kostel Frauenkirche</a>
<a href="http://www.drazdany.info/kreuzkirche" target="_blank">Kostel Kreuzkirche</a>
<a href="http://www.drazdany.info/pillnitz" target="_blank">Zámek a park Pillnitz</a>
<a href="http://www.drazdany.info/moritzburg" target="_blank">Zámek Moritzburg</a>
<a href="http://www.drazdany.info/koenigstein" target="_blank">Pevnost Königstein</a>

Mimo historické centrum doporučujeme navštívit  filmové turistické cíle:

<strong>Vinnetou - rudý gentleman</strong>. 
V místní části Radebeul je skvělé muzeum Karla Maye pro milovníky nezapomenutelného Vinnetou. 
Znáte ho všichni: Vinnetou, syn náčelníka Apačů. Jeho jméno žilo v každém stanu, v každé chatě, u každého táborového ohně. Byl přítelem a ochráncem všech utiskovaných a neúprosným bojovníkem proti bezpráví. Filmové mayovky 60. let jsou nejúspěšnější filmovou sérií v historii německé kinematografie. 
Doporučujeme zakoupit si před návštěvou muzea  <a href="https://www.svojtka.cz/shop/kniha/4176-vinnetou " target="_blank">ZDE</a> knihu <a href="https://www.svojtka.cz/shop/kniha/4176-vinnetou " target="_blank">"VINNETOU - 50 let ve filmu</a>
Autor v této knize shromáždil 177 nejkrásnějších fotografií s Pierrem Bricem coby legendárním filmovým Vinnetouem. Jedná se tedy o "best of" z adaptací Karla Maye, snímků Poklad na Stříbrném jezeře, Vinnetou, Old Shatterhand aj. - v hlavních rolích s nezapomenutelnými Pierrem Bricem a Lexem Barkerem.

<strong>Tři oříšky pro Popelku.</strong> 
"Bílý kůň a tuhá zima, už Popelka přijíždí, na Moritzburg, ztratit botku, už princ za ní vyjíždí…"    Každý Čech zná <a href="https://www.csfd.cz/film/9430-tri-orisky-pro-popelku/prehled/ " target="_blank">filmovou popelku</a>, proto doporučujeme navštívit nedaleký <a href="https://www.schloss-moritzburg.de/cs/hlavni-stranka/ " target="_blank">zámek Moritzburg</a>, kde se také natáčela. Před návštěvou zámku doporučujeme si připomenout pohádku na DVD <a href="https://www.filmnadvd.cz/tri-orisky-pro-popelku-dvd" target="_blank"><strong>ZDE</strong></a>


Zapomenout nesmíme na památnou galerii Zwinger, jakož i výlety lodí po Labi, blízký zámek Pillnitz nebo exkurzi do pivovaru Radeberg.
Pro milovníky nákupů je zde nepřeberné množství obchodů s cenami často nižšími než u nás, např. proslulý Elbe Park.