Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Esztergom (Ostřihom)

Pobyty Informace

ZÁKLADNÍ POPIS

Esztergom (česky Ostřihom) je historické město na pravém břehu Dunaje v severním Maďarsku.
Ostřihom patří k nejstarším maďarským městům. Římané si tu založili osadu Solva Mansio, při stěhování národů se tady usadili Slované, které roku 896 vystřídali Maďaři.

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Aquasziget (Aqua-ostrov) v Ostřihomi je jedním z nejnovějších a nejmodernějších lázeňských komplexů Maďarska. Byl postaven podle plánů známého architekta Józsefa finta. Celková plocha aquaparku je 15.000 m², vodní plocha 10 bazénů (vnější i vnitřní) je 2.000 m².

Vzdálenost z Prahy: 514 km
Vzdálenost z Brna: 315 km
Vzdálenost z Ostravy: 342 km

Vybavení areálu Aquasziget:
vnitřní bazény: vířivka (37 °C), termální bazén (36 °C), dětský bazén (34 °C), zážitkový bazén (33 °C), bazén s tobogánem (30 °C), japonské wellness
(32 °C)
venkovní bazény: plavecký bazén (28 °C), dětský bazén (33 °C), termální bazén (36 °C), bazén s tobogánem (30 °C), bazén s vlnobitím (31 °C)
další atrakce: žlutý tobogán (35 m, zvukové a světelné efekty), modrý tobogan (60 m, zvukové a světelné efekty), finská sauna, infračervená sauna, parní místnost, sauna světelné terapie, bylinná sauna, sensorická sprcha, aromatická koupel, bufety a restaurace, fitness, Kneippův bazén, salon krásy, plážový volejbal, fotbal, herna, hračky pro nejmenší a dětské hřiště

Léčebná voda:
Indikace (doporučuje se při): kloubové choroby, onemocnění páteře, nemoci kostí, svalů a šlach, nemoci nervové soustavy, nemoci látkové výměny a deformace pohybových ústrojí, nemoci vaziv a kůže s projevy kloubových poruch, ženské nemoci, poruchy vegetativní nervové soustavy a únavnost (defatigatia)
Kontraindikace (nedoporučuje se při): vážné srdeční onemocnění, nedostatečnost oběhové a dýchací soustavy, inkontinence, infekční nemoci spojené se zvýšenou teplotou, zhoubné nádorové onemocnění, akutní zánětlivá onemocnění, tuberkulóza, trombóza, vážná žilní onemocnění a těhotenství
Doporučená délka pobytu v bazénu s termální léčivou vodou: max. 20 min.
Omezení pro děti: Vstup do bazénů s termální léčivou vodou se nedoporučuje.

Tipy na výlet a zajímavá místa:
Bazilika - Ostřihomská bazilika je po bazilika sv. Petra (Řím) a sv. Pavla (Londýn) třetím největším kostelem v Evropě. Rozprostírá se na ploše 5 660 m2 čím je největší sakrální stavbou v Maďarsku a zároveň nejvyšší památkou země.
Most Márie Valérie - Most Márie Valérie spojující Štúrovo s Primaciální ostrovem v Ostřihomu. Jeho délka je 514 m. Hraniční přechod mezi 2 zeměmi byl na předmostí slovenské strany. Původní most naplánoval inženýr János Feketeházy v r. 1893, stavbu realizovala firma Cathry Szaléz, když arcibiskup se zřekl práva vybírat mýtné. Most s 5 otvory a délkou 496 m byl postaven za 2,5 roku.
Sousoší sv. Trojice - Sousoší sv. Trojice se nachází na náměstí Széchenyiho, oproti radnice. Je dílem sochaře Györgyi Kissa z r. 1900.
Primaciální palác - Primaciální palác byl postaven pro potřeby ostřihomského arcibiskupa v neorenesančním slohu. V jeho severním křídle je instalováno Křesťanské muzeum. Vedle arcibiskupským apartmá a přijímacích sálech se zde zřídila Arcibiskupská knihovna a zde se nachází i Primaciální archiv, která uchovává knižní sbírku, rukopisy a listiny nevyčíslitelné hodnoty.
Vadaš Thermal Resort - termální koupaliště s rozlohou až 30 hektarů v Štúrově. Objevíte celkem 12 zážitkových bazénů - sedací, perličkový, plavecký, zážitkové bazény Relax či Hvězda a nechybí ani bazén s vlnobitím. V létě můžete otestovat svou odvahu na šesti tobogánech. Po pořádné zábavě si přijďte oddechnout do wellness centra, kde na vás čeká saunový svět s finskou, parní či infra saunou, k tomu solná komora a zážitkové sprchy se světelnou a zvukovou terapií. Posezení ve vířivce vám zpříjemní exkluzivní výhled na Ostřihomskou baziliku.

Podívejte se na krátké video z Hévízu ZDE