Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Eger

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Termální lázně Eger - jedny z nejkrásnějších a nejznámějších historických lázní Maďarska byly otevřeny v roce 1932. Areál lázní tvoří plocha s parkovou úpravou o rozloze 5 ha a nabízí příjemný prostor pro návštěvníky přicházejících pro regeneraci a odpočinek.


Vzdálenost z Prahy: 658 km
Vzdálenost z Brna: 461 km
Vzdálenost z Ostravy: 366 km


Vybavení areálu:
bazény: termální bazén (37 °C, celoroční), vodopád (léčivý, celoroční),
dětský vodní hrad (30 °C, sezónní), plavecký bazén (26 °C, celoroční),
bazén se skluzavkou (28-30 °C, sezónní), baby bazén (30-32 °C, sezónní),
radonový bazén (22-26 °C, celoroční), termální sedací bazén se sírovou vodou (32-34 °C, sezónní), II. radonový léčebný bazén (29 °C, celoroční), sírový bazén I. (32-34 °C, celoroční), sírový bazén II. (35-37 °C, celoroční)
další atrakce: dětská hřiště, 3 tobogany, finská, aroma, bio a alpská senná sauna, parní kabina, infra kabina, solná komora, Kneippův chodník, různé druhy masáží, zábalů a rituálů (za poplatek) a venkovní fitness park


Léčebná voda:
Složení: hydrogenuhličitanová voda je bohatá na vápník a hořčík a jeden pramen i radon

Indikace (doporučuje se): kloubové choroby, onemocnění páteře, nemoci kostí, svalů a šlach, nemoci nervové soustavy, nemoci látkové výměny a deformace pohybových ústrojí, nemoci vaziv a kůže s projevy kloubových poruch, ženské nemoci, poruchy vegetativní nervové soustavy a únavnost (defatigatia)

Kontraindikace (nedoporučuje se při): poruchy krevního oběhu se srdečním selháním, případy mozkového kornatění cév v pokročilém stavu, těžká choroba srdeční věnčité tepny, zánět žil, ztráta vědomí v záchvatech, vysoký krevní tlak, leukémie, konkrétní případy nadměrné funkce štítné žlázy, plicní astma, chronické a polochroniké choroby rozmnožovacích orgánů, horečnaté stavy jakéhokoliv původu, infekční choroby, slabé stavy těla, těhotenství a kožní choroby

Doporučená délka pobytu v bazénu s termální léčivou vodou: max. 20 min.

Omezení pro děti: vstup do bazénů s termální vodou se nedoporučuje

Změnit nastavení cookies