Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Teplice nad Bečvou

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Lázně Teplice nad Bečvou se nacházejí 40 km východně od Olomouce v malebné krajině, kterou protéká řeka Bečva. Výjimečnou přírodu lze vidět na každém kroku. Přímo v lázeňském areálu se nacházejí Zbrašovské aragonitové jeskyně. Lázeňské budovy se ukrývají v zeleni velkolepých parků a z komplexu sanatoria na nábřeží se otevírá idylický výhled na poklidný tok Bečvy. Věčně zelený park s jehličnatými i listnatými stromy přímo nabádá k příjemným procházkám.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE
Minerální voda silně mineralizovaná, uhličitá, termální vlažná, hypotonická. Léčebné specializace
Nemoci oběhového ústrojí, srdce a cév, poruchy metabolismu, nemoci pohybového ústrojí, kožní nemoci (děti a dorost).

VOLNÝ ČAS
Dnes svým klientům lázně nabízejí možnost uvolnění jedinečnou rehabilitační metodou celotělové chladové terapie v poláriu ARKTIKA. Tato procedura je založena na blahodárném vlivu přeměny extrémně nízké teploty dosahující okolo -120 °C na teplotu pokojovou. Pro ty, kteří chtějí zhubnout, nabízejí naše lázně přístroj VACUSHAPE, který pomáhá cílenému spalování tuků problematických partií, odstraňuje celulitidu a aktivuje lymfatický systém. Nově mohou klienti využít Wellness centrum Moravan, kde je k dispozici několik druhů saun, tropická sprcha, whirlpool, vědro odvahy atd. V areálu lázní se nachází i solná jeskyně SALTIKA, relaxační bazén, trasy pro nordic walking, tenisové kurty a stolní tenis. Program aktivního odpočinku je možné doplnit pěšími procházkami a cyklistickými projížďkami.

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE
Leden – Kardiologické dny
Květen – otevření lázeňské kolonády
Červen – zahájení letních promenádních koncertů
Září – osvětová akce Den srdce

VÝLETY PO OKOLÍ
Hranická propast: Nejhlubší propast České republiky, suchá část má hloubku 69,5 metru, v zatopené části je potvrzena hloubka 220 m, celková hloubka je tedy zatím 289,5 metru, dna dosud nebylo dosaženo.
Helfštýn: Středověký hrad umístěný na kopci v zalesněné krajině. Na konci letních prázdnin se zde pravidelně koná festival Hefaiston – setkání uměleckých kovářů, jejich díla jsou vystavena ve stálé expozici v areálu pevnosti.
Hranice: Historické jádro s památkovou zónou, renesanční zámek se zastřešenou dvoranou, synagoga, aquapark.
Valšovická jezírka: Soustava malých vodních nádrží na potoku Krkavec.
Jezernice – Slavíč: Jeden z nejdelších železničních mostů v ČR (1847), který se nachází na nejstarší moravské trati vedoucí z polské Bochni do rakouské Vídně.
Lipník nad Bečvou: Historické náměstí netradičního tvaru, renesanční zámek, gotický farní kostel, renesanční zvonice, piaristická barokní kolej s kostelem sv. Františka Serafínského.
Zdroj: Czechtourism