Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Střední Morava

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Střední Morava nadchne všechny milovníky krojů, tradic, hradů, zámků a historických památek. Za zmínku stojí hlavně pohádkový hrad Bouzov nebo hrad Úsov s expozicí lesnictví a zvířeny. Zámek Náměšť na Hané nás přenese do časů honosných letních sídel. Nadšencům do historických kočárů doporučujeme návštěvu Čech pod Kosířem, kde najdou vskutku jedinečné zrenovované exempláře. Hlavní atrakcí regionu je samozřejmě samotné město Olomouc, honosné sídlo moravských arcibiskupů. Jedná se o druhou největší památkovou rezervaci v České republice. Najdete zde bohatě zdobené paláce, chrámy a soustavu krásných kašen. Místní výstavnou renesanční radnici zdobí orloj a hned vedle najdete barokní sloup Nejsvětější Trojice. Jde o nejvelkolepější a nejvyšší stavbu svého druhu u nás a je právem zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. V Olomouci doporučujeme navštívit také muzeum historických motocyklů Veteranarenu, Muzeum moderního umění a Arcidiecézní muzeum, Arcibiskupský palác či katedrálu sv. Václava. Nedaleký Svatý Kopeček Vám pokyne už z dálky svou poutní bazilikou a blízká ZOO potěší jistě Vaše ratolesti.
Milovníci přírody ovšem na střední Moravě také nepřijdou zkrátka: úrodná Haná a řeka Morava s přiléhajícími lužními lesy, Moravská brána s řekou Bečvou, Plumlovská přehrada, Hranická propast či Zbrašovské aragonitové jeskyně jsou jen některými z možných výletních cílů.
A co dělat, když Vás na výletě přepadne hlad a žízeň? Zajeďte si do Loštic a ochutnejte olomoucké tvarůžky! V místním muzeu se dozvíte vše o jejich historii a výrobě.