Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Olomouc

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY


Olomouc je centrem Olomouckého kraje, metropole Hané a historicky metropole celé Moravy. Jedná se o druhou největší památkovou rezervaci v ČR. Největším lákadlem Olomouce je 35 m vysoký sloup Nejsvětější Trojice na Horním náměstí, který patří mezi památky UNESCO.

V Olomouci doporučujeme navštívit:
Olomoucký orloj - je druhý nejznámější po Pražském orloji a jedním z pěti orlojů u nás v ČR, nachází se zde od 15. století.
ZOO Olomouc - tato ZOO se nachází na Svatém Kopečku v Olomouci a chová 1861 kusů zvířat a z toho je 354 druhů.
Katedrála sv. Václava – hlavní věž měří 100,65 metrů což jí činí druhou nejvyšší kostelní věží v ČR, tato katedrála je považována za jeden z nejkrásnějších příkladů novogotické architektury v České republice.
Botanická zahrada - Někdejší městská botanická zahrada je od 50. let minulého století ve správě Univerzity Palackého v Olomouci. Od dubna do října se otevírá studentům a žákům všech typů škol i široké veřejnosti.

Tipy na výlety do okolí:
Zámek Tovačov (20 km) - Tovačovský zámek je velmi cennou památkou. Za svou podobu vděčí zejména dvěma významným rodům, které jej vlastnily od 14. do 16. století: Tovačovským z Cimburka a pánům z Pernštejna.

Hanácké muzeum v přírodě (21 km) - Všechny stavby pocházejí z 19. století a dokladují místní tradiční architekturu. Bohatý mobiliář skanzenu umožňuje přiblížení mnoha stránek života na Hané, zejména v období přelomu 19. a 20. století.

Zámecký park a zámek (39,4 km) - Budování zámku v Lipníku započal Hynek st. Bruntálský z Vrbna, který za tímto účelem odkoupil v roce 1596 několik předměstských gruntů v těsném sousedství Bratrského sboru. Protože však záhy zemřel, stavbu zámku realizoval až jeho syn Jiří Bruntálský z Vrbna, a to v roce 1609.

Možnosti koupání v Olomouci a okolí:
Balneo centrum Flora - K tomu, abyste se zde cítili dobře, můžete využít relaxační bazén, whirpool, finskou saunu nebo aroma páru.

Aquapark Olomouc - Aquapark Olomouc má na ploše dvou hektarů vedle venkovního areálu také zastřešenou část s možností celoročního provozu bez ohledu na rozmary počasí. Vodním atrakcím vévodí 123 metrů dlouhý tobogán, jeden z nejdelších v České republice, který je na nafukovacích duších.

Wake Park Náklo (14,3 km) - V areálu Wake Park Náklo jsme vybudovali vodní vlek Wakemaster 2.0 určený pro nadšence wakeboardingu a vodního lyžování. Na nově vzniklých písčitých plážích se budete cítit jako u moře.

Změnit nastavení cookies