UPŘESNĚNÍ LOKALITY
Český Krumlov leží v Jihočeském kraji, asi 22 km jihozápadně od Českých Budějovic na meandrech řeky Vltavy. Spleť křivolakých středověkých uliček, malebné štíty měšťanských domů, romantická zákoutí, impozantní zámek nad Vltavou, kavárny i středověké krčmy, výstavy, koncerty, festivaly – to všechno je Český Krumlov. Město s jedinečnou magickou atmosférou je od roku 1992 zapsáno mezi památky UNESCO. Město je centrum kultury, najdete zde několik muzeí a galerií, četné obchůdky s uměleckými předměty, pravidelně se zde konají hudební festivaly, divadelní festival nebo historické Slavnosti pětilisté růže. Technickou raritou je zdejší grafitový důl. K Českému Krumlovu patří neodmyslitelně řeka Vltava. V blízkosti se nachází přehrada Lipno, Chráněná krajinná oblast Blanský les i Národní park Šumava.
Hrad a zámek - Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.
Zámecká zahrada - Českokrumlovská zámecká zahrada prošla od svého založení ke konci 17. století složitým vývojem, který věrně odrážel dobový stylový vývoj zahradního umění. Zahrada vznikla na raně barokním kompozičním schématu, později se v její podobě projevil duch vídeňského rokoka.
Vodní nádrž Lipno (27,6 km) - Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černé v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km.
Holašovice (29,3 km) - Holašovice, zaspané v roce 1998 mezi památky UNESCO, patří díky statkům ve stylu jihočeského selského baroka mezi nejhezčí vesnice v Česku. Kolem návsi s rybníčkem stojí domy se špýchary a bohatě zdobenými širokými štíty, malebný obrázek doplňují studny, barokní kaplička a kovárna.
Fritschova stezka údolím Vltavy (21,7 km) - Celá stezka se skládá ze tří části, které byly budovány postupně. Jako první byl v letech 1933-1935 vystřílen nejtěžší, 4 km dlouhý úsek z Boršova nad Vltavou do Jamného. V roce 1936 byl zpřístupněn 7 km dlouhý úsek z Jamného k Dívčímu Kameni. Poslední úsek, také dlouhý 7 km, byl zprovozněn v roce 1938 a končí ve Zlaté Koruně.