Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Suchá Rudná

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY


Suchá Rudná je vesnice, část obce Světlá Hora v okrese Bruntál. První zmínky o této obci sahají až cca 3505 let př. n. l. V roce 1983 byly nalezeny při hloubení průzkumné rýhy přes historickou dobývku. V roce 2013 byly v Suché Rudné při zachráněném archeologickém průzkumu nalezeny dřevěné konstrukce, které prokazují zpracování zlata v této oblasti.

V Suché Rudně a okolí doporučujeme navštívit:
Hrad Sovinec
(38,2 km) - Největší moravský hrad založený mezi léty 1329–1332 bratry z rodu Hrutoviců, za vlády Pňovštích a Boskovických v 16. století rozšířený. V 17. století, kdy hrad vlastnil Řád německých rytířů byla postavěna většina hradeb a bastionů včetně samostatné dělové bašty.

Kaple nejsvětější trojice
- Dřevěná kaple se nachází přímo v srdci Suché Rudné na mírném svahu. Kapli postavila zdejší obec v roce 1720. V kapli byl tehdy jeden oltář, několik parament, na malém chóru varhanní pozitiv a ve věžičce jeden malý zvonek.

Zahradnictví Urda
(9,2 km) - Zahradnictví zaměřené na produkci trvalek, tropických rostlin a krmných rostlin pro housenky motýlů se sezónní výstavou živých tropických motýlů.

Farma u Stromovouse
(2,2 km) - Posezení na farmě s možností ochutnat a zakoupit naše výrobky a produkty z kravského a kozího mléka z naší farmy. Venkovní pexeso, simulace dojení kravičky, chodníček bosou nohou, hmyzí hotel to vše můžete zažít u nás.

Možnosti koupání v Suché Rudně a okolí:
Welness Kopřivná
(16,2 km) - Na Kopřivné naleznete blahodárný odpočinek. Saunový svět s parní i finskou saunou a ochlazovacím bazénkem.
Bazénový komplex
(21,6 km) - Bazén s termální vodou o teplotě 32–34 °C najdete v budově Letních lázní v Karlově Studánce.
Wellness centrum Bruntál
(13,6 km) - Areál krytého plaveckého bazénu v sobě soustředí moderní vodní relaxaci i sportovní vyžití.
Thermal Park v Hotelu Džbán
(21,6 km) - Můžete využít venkovní kádě s vířivkou, napuštěny minerálním pramenem.