Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Ostružná

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY


Obec Ostružná se rozkládá po obou stranách moravsko-slezské hranice, kdy na severozápadě sousedí s Polskem. Vesnice Ostružná byla založena roku 1561 za Václava ze Zvole na jeho kolštejnském panství. V Ostružné můžete najít kostel sv. Tří králů, jedná se o pozdně barokní stavbu z roku 1794.


V Ostružné doporučujeme navštívit:
Bowling Skiland - Dvě bowlingové dráhy nabízí zábavu pro celou rodinu nebo partu přátel.
Expozice hudebních nástrojů - Obsahuje více než 700 ks hudebních nástrojů z celého světa. Expozicí vás provede audionahrávka.
Restaurace Skiland - Zastavte se v „muzikantské" restauraci, kde příjemně posedíte, uhasíte žízeň a pochutnáte si na minutkách, salátech i hotových jídlech.
Lanovka Ramzová - Je dvou úseková lanová dráha v Hrubém Jeseníku. Dolní úsek byl postaven v roce 1976 (současná lanovka je zde v provozu od roku 2009), horní o pět let později (současná 2010).
Letní bobová dráha - Dráha nabízí 100 m převýšení (největší v ČR) a max. rychlost 45 km/h. Vyzkoušet si můžete i lukostřelbu.

Tipy na výlety do okolí:
Restaurace U Orla (2,4 km) – Restaurace s krbem uprostřed místnosti, lokální produkty, speciality nebo česká klasika.
Lesní bar (9,1 km) - Lesní bar je samoobslužný bar.
Vodopád Hučavy (8,6 km) - Málo známé vodopády se nachází na potoce Hučava nad chatou Josefová. Vodopády vznikly na místě, kde potok kolmo překonává tektonický zlom.
Sněžná kotlina (31,9 km) - Sněžná kotlina je přírodní rezervace poblíž obce Bělá pod Pradědem v okrese Jeseník.

Možnosti koupání v Ostružné a okolí:
Lipová-lázně (8,8 km) - Lázeňská rehabilitační péče je založena na využití přírodních léčivých klimatických podmínek, unikátních lipovských bylinných směsí v kombinaci s klasickými léčebnými metodami.
Termální park (25,1 km) - Unikátní spojení relaxace, regenerace, odpočinku a blahodárné termální vody – jedinečný termální park, který v České republice nemá obdoby.