Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Ludvíkov pod Pradědem

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY


Tipy na výlet

Zámek Bruntál
Zámek Bruntál s renesančním arkádovým nádvořím a hodinovou věží je nejvýznamnější památkou celého regionu. Na sklonku 18. st. barokně přestavěn. Prohlédnout si můžete vzácné interiéry s původní výzdobou a zařízením. Zámek obklopuje rozsáhlý park s objektem Salla tereny, zbytky městských hradeb s baštami a jezírkem. Na zámku jsou k shlédnutí také rozsáhlé přírodovědné exp. zdejšího muzea. Reprezent. sály a zámecké nádvoří jsou využívány ke konání koncertů, divad. představení a dalších kult. akcí.

Bruntál - historický vodovod
Pod Uhlířským vrchem bylo postaveno asi 10 pramenišť – dodnes jsou 4 dochované. Voda byla dřevěným vodovodem sváděna do jímací štoly, která byla součástí vodovodního systému města Bruntál. V blízkosti stojí několik revizních šachet a tři studny. Zachycená voda byla čerpána do vodojemu pod Uhlířským vrchem a rozváděna vodovodním řádem po městě.

Přehrada Slezská Harta - Leskovec nad Moravicí
Sypaná hráz budovaná v letech 1987-1997 na řece Moravici slouží kromě zásobování Ostravska vodou také k jako ochrana proti povodním, sportovní rybolov, chov ryb a k rekreaci. Její hráz je vysoká 64,8 m a délka v koruně je 540 m.

Městské muzeum Rýmařov, Rýmařov
Muzeum nabízí řadu stálých expozic o Rýmařovsku: historie regionu od 13. do 20. století, textilnictví, dobývaní kovů na Rýmařovsku, geologie jižního Jesenicka. Pořádá i přednášky a kulturní akce.

Starokatolická dřevěná zvonice, Rýmařov
Dřevěná zvonice pochází z konce 19. století. Věžovitá stavba čtvercového půdorysu byla využívána jako starokatolická kaple. Dosud si uchovává svůj neobvyklý, takřka exotický ráz, v součastnosti je unikátní dřevěná zvonice nevyužitá a představuje spíše místní kuriozitu.

Kaple V Lipkách, Rýmařov
Filiální kostel Navštívení Panny Marie, zvaný kaple V Lipkách, je nejhodnotnější histotickou památkou současného Rýmařova. Je právem považována za perlu severomoravského baroka. Zaujme především freskami, které vytvořil olomoucký malíř Ferdinand Naboth. Kaple slouží nejen k církevním obřadům, ale je také důstojným prostorem pro konání významných kulturních akcí (především koncertů).

Fürstenwalde - zřícenina hradu - Vrbno pod Pradědem
Malé zbytky hradeb a budov hradu střežícího ve středověku hranici opavského knížectví. Hrad založili opavští Přemyslovci v 1. pol. 14. století. Jeho zánik přinesly patrně boje s Matyášem Korvínem v 15. století.

Rabenštejn - zřicenina hradu - Vrbno pod Pradědem
Jen torzo čtyřhranné věže na skále připomíná středověký hrádek. Jeho půdorys je poměrně malý, proto je pravděpodobné, že Rabenštejn byl pouze předsunutým strážním bodem blízkého Veisenštejnu. Spolu s ním byl patrně součástí linie pohraničních hradů Vratislavského biskupství, budované od poloviny 13. století.

Dřevěná kaple sv. Huberta,Karlova Studánka
Dřevěná kaple s cibulovou věžičkou byla postavena v letech 1757-58 a zasvěcena sv. Hubertovi, nad hlavním oltářem je zavěšen obraz sv. Huberta, interiér kaple je vyzdoben mnoha lidovými vyobrazeními bývalých Hubertovských železných hutí.

Karlova Studánka - geologická expozice
340 kamenů z různých částí Jeseníků. Expozice dokumentuje geologický vývoj celého Jesenicka.

Státní léčebné lázně - Libuše - lázeňský dům / hotel / sanatorium - Karlova Studánka
Klimatické lázně Karlova Studánka-lázně i pro zdravé. Nabízíme pacientům i návštěvníkům z oblasti cestovního ruchu pobyty v krásném prostředí s vysokou úrovní ubytování,stravování a léčebně-relaxačních procedur (v odpoledním a večerním provozu bazén s teplou, slanou vodou, tepidarium, finská sauna, solární louka,wellness procedury a klasické léčebné procedury (koupele, masáže,zábaly....)

Státní léčebné lázně - Letní lázně - lázeňský dům / hotel / sanatorium - Karlova Studánka
Lázeňská léčba v Karlově Studánce: klimatická, inhalační a rehabilitační léčba s možnosti procedur pro léčení nemocí dechového ústrojí, onkologických případů bez známek recidivy, nemocí z povolání s postižením dechového a cévního ústrojí a pohybové nemocí – kloubní a páteřní obtíže. Návštěvníkům nabízí: inhalace, koupele: uhličité, plynové suché uhličité koupele, přísadové, perličkové, hydroterapie, vířivé koupele-končetinové, skotské střiky, masáže klasické a reflexní, lymfoven, rašelinové zábaly, parafinové zábaly rehabilitace: individuální, jóga, hydroterapie a termoterapie v bazénovém komplexu a solární louce, inhalace v solné jeskyni.

Sporthotel Kurzovní - wellness centrum - Karlova Studánka
Relaxaci v BALNEO centru hotelu Sporthotel Kurzovní umocňuje čistý vzduch a krásné horské prostředí Národní přírodní rezervace Praděd v CHKO Jeseníky. Klidné prostředí, čistota zařízení a ochota personálu je pro nás samozřejmostí. Rovněž můžete využít i nově zařízené fitness, které je také součástí hotelu.

Praděd - televizní vysílač
Roku 1980 byl na vrcholu postaven televizní vysílač (měří 162 m), ve výšce 70 metrů se našlo místo i na prosklený vyhlídkový ochoz, který skvělý výhled ještě umocňuje. Praděd byl výzvou pro stavitele rozhleden už dříve - od roku 1912 stála na vrcholu velkolepě pojatá kamenná Habsburská věž, než se roku 1959 po letech chátrání definitivně zřítila.

Přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně - Loučná nad Desnou
Přečerpávací vodní elektrárna byla vybudovaná v letech 1978-1996 v údolí řeky Divoká Desná. Většina částí je umístěna v podzemí a neruší tak výrazně krajinný ráz Jeseníků. Horní nádrž je ve výšce 1350 m n. m. a pyšní se rozměry 700 m x 300 m. Výškový rozdíl mezi horní a dolní nádrží a výkon soustrojí patří k největším ve střední Evropě.

Edelštejn - zřicenina hradu - Zlaté Hory
V okolí Zlatých hor se zlato těžilo od konce 13. století. Doly na bohatých ložiscích potřebovaly jistou ochranu, jejímž garantem se stal hrad Edelštějn. Jeho zakladateli byli vratislavští biskupové, dalšími majiteli pak opavští Přemyslovci či Jiří z Poděbrad. V roce 1474 jej silou získal vratislavský biskup Jošt z Rožmberka a dal jej zbořit. Proto dnes můžeme vidět jen zříceniny válcové věže, bašty, části základových zdí, příkopy a valy.

Fürstenwalde - zřícenina hradu - Vrbno pod Pradědem
Malé zbytky hradeb a budov hradu střežícího ve středověku hranici opavského knížectví. Hrad založili opavští Přemyslovci v 1. pol. 14. století. Jeho zánik přinesly patrně boje s Matyášem Korvínem v 15. století.

Leuchtenštejn - zřicenina hradu - Zlaté Hory
Pozůstatky věže a hradeb středověkého hradu, který byl zřejmě ve 13. století jedním z obranných hradů na hranici Vratislavského biskupství.

Rabenštejn - zřicenina hradu - Vrbno pod Pradědem
Jen torzo čtyřhranné věže na skále připomíná středověký hrádek. Jeho půdorys je poměrně malý, proto je pravděpodobné, že Rabenštejn byl pouze předsunutým strážním bodem blízkého Veisenštejnu. Spolu s ním byl patrně součástí linie pohraničních hradů Vratislavského biskupství, budované od poloviny 13. století.

Změnit nastavení cookies