Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Sobotka

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Sobotka je město v Královehradeckém kraji v okrese Jičín. Toto město leží na jižním okraji Českého ráje. První písemná zpráva o vzniku města pochází z roku 1322. Historické centrum města je městskou památkovou zónou.

Tipy na výlety:
Stará radnice: Budova radnice je významnou stavbou Sobotky. Původně renesanční Chybovský dům byl v roce 1668 přestaven barokně a později empírově.

Gansův dům: Gansův dům je poslední z původních roubených měšťanských domů soboteckého náměstí a Boleslavské ulice. Je mimořádným dokladem lidové architektury.

Šolcův statek: Šolcův statek je půvabný roubený dům z roku 1811. Nachází se v proluce nenápadné uličky poblíž soboteckého náměstí. Roku 1838 se v něm narodil český básník Václav Šolc a v roce 1974 zde Karel Samšiňák založil galerii výtvarného umění. Ta každoročně nabízí nejméně čtyři výstavy.

Dům pod půlměsícem: Dům pod půlměsícem La casa sotto la luna byl odhalen v říjnu 1991. Je završením tvůrčího projektu italského umělce Claudia Parmiggianiho. Jedná se o dílo, které nelze nikdy uvidět celé najednou, zbývající části jsou v Itálii, Egyptě a ve Francii.

Horolezecké centrum: Lezecká stěna je určena výhradně pro nácvik lezení a boulderingu.
Najdete tu nejdelší stropní spáru v ČR! Opláštění stěny je vyrobeno z nejmodernějších typů laminátů a překližek s povrchem z epoxidové pryskyřice se vsypem křemičitého písku.

Zámek Humprecht: Největší zajímavostí zámku je zcela určitě 16 metrů vysoký sál s jedinečnou akustikou a 6 - 8vteřinovou několikanásobnou ozvěnou.

Hrad Kost (4 km): Jedním z nejzachovalejších, nejvýznamnějších a zároveň posledních středověkých hradů v České republice je hrad Kost. Hrad se nachází asi 18 km od města Jičín v chráněné krajinné oblasti Český ráj.