Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Český ráj

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Český ráj najdete asi 50 km severovýchodně od Prahy, na území mezi Mladou Boleslaví, Železným Brodem a Jičínem. Jak už název napovídá, jedná se o malebný a romantický region na řece Jizeře. Najdete zde ideální kombinaci přírodních krás, romantických vyhlídek a zajímavých historických památek – hradů, zámku i lidové architektury. Krajina je ideální pro turistické túry.
Charakteristické skalní útvary, mohutná skalní města a s nimi spojená rostlinná a živočišná říše přispěly k tomu, že zde byla vyhlášena první chráněná krajinná oblast na našem území. Symbolem regionu je hrad Trosky s věžemi Babou a Pannou, zvláštností je také skalní hrad Valečov s vesničkou vytesanou ve skalách nebo majestátní hrad Kost. Atraktivním cílem je také zámek Hrubá Skála a areál lázní Sedmihorky. Nesmíme ovšem zapomenou ani na zámek Mnichovo Hradiště či Hrubý Rohozec.
Český ráj skrývá mnohá naleziště drahých kamenů – oblíbený je zejména český granát. Zdejší obyvatelé byli šikovnými řemeslníky a skláři a jsou známi výrobou šperků. Muzeum Českého ráje v Turnově s přidruženým skanzenem Dlaskův Statek či muzeum v Železném Brodě všem návštěvníkům přiblíží historii i rozmanitost regionu.
Malé návštěvníky Českého ráje zaujme jistě přírodní zábavní Park Šťastná země v Radvánovicích, Muzeum hry nebo Rumcajsova ševcovna v Jičíně.


Prohlédněte si krásy Českého ráje na krátkém videu ZDE

Zdroj: Sdružení Český ráj