Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Hrubá Skála

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY


Obec Hrubá Skála leží v Českém ráji, nedaleko Turnova v Libereckém kraji. Významný je zde turistický ruch, který přitahuje krásná příroda se skalními městy, množství rybníků či také hradů a zámků.

Tipy na výlety:
Zámek hrubá Skála - Zámecký hotel Hrubá Skála je známý jako romantický zámek, stojící na pískovcové skále asi 6 km jihovýchodně od města Turnov. Nádherný pohled na Skalní město se vám naskytne z Vyhlídkové věže. Natáčel se zde např. Princ Bajaja.
Zříceninu hradu Trosky (6,3 km) - původně gotický hrad ze 14.století je jedním z nejnavštěvovanějších hradů ČR.
CHKO Český ráj (13,5 km) - O jedinečnosti a neopakovatelnosti přírody Českého ráje svědčí i fakt, že se ve 20. století stala první chráněnou krajinnou oblastí Československa (v roce 1955).
Mariánská vyhlídka - Mariánská vyhlídka je jednou z nejproslulejších a nejnavštěvovanějších v Českém ráji. Nabízí známé pohlednicové panorama Hrubé Skály, Trosek a Kozákova.
Věžické údolí s rybníkem Věžák (4,4 km) - Věžické údolí patří k nejmalebnějším místům Českého ráje. V jeho středu leží Věžický rybník zvaný Věžák známý z oblíbeného filmu Jak dostat tatínka do polepšovny.
Rumcajsova jeskyně (15,8 km) - Rumcajsovu jeskyni najdete pod zříceninou hradu Brada, nedaleko Jičína. Je pěkně upravená, s ustlanou postelí, na malém stolku nechybí kytička pro Manku a dokonce zabalená svačina pro Cipíska.
Rybník Vidlák - Nachází se zde přírodní rezervace Rašeliniště Vidlák. Jedinečný mokřad patří k nejcennějším lokalitám v Českém ráji.
Pekařova brána (8,3 km) - Zajímavý skalní útvar Pekařova brána stojí nad silničkou, která vede z Vyskeře do Libošovic, asi 5 km severně od městečka Sobotka.
Zámek Hrubý Rohozec (12,1 km) - Zámek Hrubý Rohozec, obklopený nevelkým anglickým parkem, nabízí svým návštěvníkům prohlídku více jak třiceti bohatě zařízených místností, které dříve sloužily jako reprezentační a obytné pokoje příslušníků původem francouzské hraběcí rodiny Des Fours Walderode.

Změnit nastavení cookies