Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Horní Lomná

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY


Tipy na výlet:

L-Spa - wellness centrum - Velké Karlovice
V magickém relaxačním centru L-SPA hotelu Lanterna naleznete ve znamení SPA řadu vodních procedur, které přinesou intenzivní odpočinek. Důraz je kladen na celkovou relaxaci těla i ducha a péči o tělo. L-SPA nabízí celou řadu blahodárných procedur a terapií, včetně širkoé škály masáží. Najdete zde krytý relaxační bazén s vodou o teplotě 32 stupňů, whirlpool bazén se slanou vodou, finskou saunu, bylino-solnou parní lázeň, infrakabinu, relaxační místnost s výhledem na sjezdovku Razula a další atrakce. Pro krásu a mladistvý vzhled je k dispozici Beauty salon s jedinečnou přírodní kosmetikou Biodroga.

Karlovské muzeum - Velké Karlovice
Historie Velkých Karlovic, etnografie, řezbářské práce, výrobky zaniklých skláren, odboj za II. světové války.

Rozhledna na Ztracenci - Velké Karlovice
Dřevěná rozhledna na vrcholu Ztracenec (1 055 m.n.m.) v pohoří Javorníků. Nachází se zde informační tabule a odpočívadlo. Za dobrého počasí lze spatřit Lysou horu, Radhošť, nebo také vrcholky Malé Fatry.

Kamenná mohyla Ivančena – Malenovice
Založil ji 30. oddíl Junáka z Moravské Ostravy na památku skautů umučených v době 2. sv. války a je symbolem vlastenectví, statečnosti a přátelství.

Galerie uměleckého smaltu a litiny a Památník Ferdiše Duši - Frýdlant nad Ostravicí
Historická litina z 19. a počátku 20. st., tradice frýdlantské smaltárenské výroby. Expozice místního rodáka, malíře, grafika Ferdiše Duši.

Srub Petra Bezruče – Ostravice
Letní příbytek básníka. Obytná část srubu ponechána v původní podobě i se zařízením interiéru, které si Bezruč sám navrhl. Krajem Petra Bezruče - autentické prostředí, životní příběhy básníka.

Žermanice - vodní nádrž
Betonová gravitační hráz o výšce 37,9 m vybudovaná v letech 1951-1957 na řece Lučině. Vodní nádrž slouží k vodohospodářským a rekreačním účelům.

Pivovar Radegast – Nošovice
Moderní pivovar s velkou kapacitou. Základní kámen položen r 1965. Moravský pivovar dostal jméno podle mytického boha Radegasta, kterého staroslovanské pohanské kmeny uctívaly jako boha ohně, slunce, sklizně a pohostinnosti.
Prohlídka pivovaru začíná v návštěvnickém centru – Radegastově svatyni (interaktivní expozice). Výrobní prostory závodu.

Havířov – zámek
Barokní zámek s mansardovou střechou nechali postavit v 17. st. Rymultovští z Rymultovic. V 19. st. byl klasicisticky upraven.

Hnojník – zámek
Stavitelé původní budovy nejsou známí - nechal ji postavit v 18. st. Karel Václav Beess z Chrostiny v barokním slohu jako jednoposchoďovou. V 1. pol. 19. st. byl zámek přebudován do stylu slezského empíru dle návrhu vídeňského architekta Josefa Kornhausela a provedená přístavba 2. patra.

Chotěbuz – zámek
Objekt zámku byl vybudován ve 2. pol. 16. st. na místě starší zřejmě opevněné hospodářské usedlosti ze 13. st. v centru stejnojmenné obce. V 19. a 20. st. zde probíhala řada stavebních úprav. Zámeckou budovu tvoří omítaná, jednopatrová stavba se čtyřmi křídly s malým vnitřním dvorem. Valbovou střechu kryje pálená krytina a plech. Fasáda je hladká, členěná lisenovými rámy a korunní profilovanou římsou.

Muzeum Třineckých železáren
Dějiny Třineckých železáren a města Třince, založení železáren, umělecká a užitková litina, dělnické kolonie, Báňská a hutní společnost, výroba oceli, povýšení Třince na město, privatizace železáren, Moravia Steel a.s. Součástí expozice je i maketa Třineckých železáren včetně doprovodného videoprogramu.

Vendryně - vápenné pece
Pece vznikly na začátku 19. st., kdy se na území obce těžila železná ruda. Do této doby spadá také těžba vápence a jeho vypalování v tzv.„Wopienkách“, jak byly pece v místním nářečí pojmenovány. Jedná se o dvě kruhově – šachtové pece, jejichž provoz byl ukončen v roce 1965.

Jablunkov - židovský hřbitov
Hřbitov z poslední čtvrtiny 19. století.

Kozubová - kaple s vyhlídkovou věží – Milíkov
V roce 1929 vyrostla na Kozubové turistická chata a o sedm let později byla v její blízkosti postavena a vysvěcena kaple sv. Anny s vyhlídkovou věží.

Velká Čantoryje - železná rozhledna – Nýdek
Je to naše nejvýchodnější rozhledna. Konstrukce má pět pater, 29 m vysoká, nejvyšší vyhlídková plošina se nachází ve výšce 21,42 m. Architektem byl ing. Vladimír Müller

Změnit nastavení cookies