Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

TERME DOBRNA

Pobyty Informace

ZÁKLADNÍ POPIS

Terme Dobrna jsou nejstaršími fungujícími slovinskými termálními lázněmi s více než 610 letou tradicí. Přírodní pramen, čerstvý vzduch, mírné klima a úrodná krajina přispěly k jejich rozvoji a samotnému vzniku lázní Dobrna. Lázně se nacházejí v panenské přírodě podhůří slovinského Pohorje, 25 km severně od Celje a poskytují jak lázeňskou péči indikovaným klientům, tak klid, relaxaci a zdravý životní styl pro jednotlivce, páry i pro rodiny s dětmi.
Lázeňský areál nabízí ubytování jak v moderním 4* hotelu, tak ve sytlových vilách, kterým byla zachována původní architektonická podoba.
Hotel Villa Higiea****, kompletně zrekonstruovaná v roce 2020, nabízí kromě moderních hotelových pokojů také romantickou snídaňovou místnost a příjemnou venkovní terasu, v suterénu je vinný sklípek.
Hotel Vita**** se nachází u samotného vstupu do lázeňského areálu a je budovou moderní.Nabízí ubytování, wellness, zdravotní péči i stravování pod jednou střechou.

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Údolí Daja, kde se Terme Dobrna nacházejí, je jednou z nejkrásnějších plání Pagu Kozjak ve Slovinském regionu Štýrsko, v oblasti Savinija.

Lázňský areál se nachází stranou průmyslu, městského hluku a dopravy. Díky své poloze nabízí čistý vzduch s mírným klimatem, bez náhlých klimatických změn, a zároveň mimořádné prostředí lázeňského parku a přilehlých lesů. Lázeňský park se pyšní mohutnou kaštanovou alejí starou přes 200 let.
Horký pramen na Dobrně znali již staří Keltové a Římané. V roce 1403 byla voda poprvé použita pro lékařské účely.

Termální voda v Dobrně je od roku 1542 považována za ideální prostředek k léčbě gynekologických a urologických onemocnění, revmatických a revmatických onemocnění, k léčbě nemocí a úrazů pohybového ústrojí.
Hlavním léčivým faktorem v Terme Dobrna je alkalická termální voda s teplotou pramene kolem 35 °C až 36,5 °C, která obsahuje přiměřené množství vápníku, hořčíku a hydrogenuhličitanu. Díky vápenatým iontům obsaženým ve vodě působí termální voda z Dobrně protizánětlivě a antialergicky...

Změnit nastavení cookies