Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Laško

Pobyty Informace

ZÁKLADNÍ POPIS

Slovinsko se díky masivním investicím během 90. let 20. století zařadilo po bok termálních velmocí jakými jsou Maďarsko, Island nebo Japonsko. Na svém území spravuje 87 termálních pramenů s teplotou mezi 32°– 73°C, které mají různé chemické složení. Léčí se zde hlavně revmatismus, srdeční a cévní onemocnění, gynekologická, neurologická a plicní onemocnění. Nezanedbatelné jsou účinky při léčení poúrazových stavů. Tradice a historie zdejších lázní sahá až do doby Římanů. V současné době můžete navštívit celkem 15 termálních lázní, ze kterých jmenujme např. Čatež, Topolšica, Šmarješke Toplice, Olimia, Zreče, Dobrna, Radenci, Rogaška Slatina, Ptuj, Banovci, Lendava, Moravske Toplice nebo Rimske Toplice.

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Lázně Thermana Laško se nachází přímo na řece Savinja. Lázeňské středisko s nedotčenou přírodou a bohatým kulturním dědictvím vyzývá k relaxaci a odpočinku. Typické jsou svou termální vodou, která vytváří silné biologické pole a speciální krystaly.
Termální voda o teplotě 32 – 34 °C a vysokému obsahu vápníku, sodíku a hořčíku má prospěšné účinky na regeneraci celého těla i mysli. Je ideální pro léčbu revmatického, kloubního onemocnění a zároveň pro léčení poranění. Termální reál nabízí soustavu vnitřních a venkovních bazénů se skluzavkami i podvodními masážemi, vířivky umístěné nad vodní plochou, dětský bazén se skluzavkami, bazén s mořskými vlnami a divokou řeku. Komplex nabízí také péči specialistů z oborů balneoterapie, thermoterapie, elektroterapie a fyzioterapie.
Město je cenově dostupné a známé také tradičními pivovary - pivovar Laško existující již od roku 1825 a vyrábějící pivo stejného jména. Ochutnat můžete i další znamenité pivo značky Zlatorog.

Změnit nastavení cookies