Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Ankaran

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Ankaran je malebné přímořské město v jihozápadním Slovinsku, které se rozkládá poblíž hranic s Itálií. Toto místo láká návštěvníky svou klidnou atmosférou, krásnými plážemi a historickými památkami. Oblíbené aktivity zde zahrnují koupání a slunění na místních plážích, procházky po přístavu a ochutnávku tradiční slovinské kuchyně v místních restauracích. Ankaran je také výchozím bodem pro výlety do okolní přírody a výlety po pobřeží Jaderského moře.

Co zajímavého můžete podniknout ve městě Ankaran:

Cykloturistika: Pro milovníky cyklistiky jsou k dispozici cyklostezky po pobřeží nebo do vnitrozemí, které nabízejí krásné výhledy a možnost poznání okolí.
Koupání a pláže: Navštivte místní pláže jako například pláž Ankaran, kde si můžete užít slunění a osvěžující koupání v Jaderském moři
Procházky po přírodě: V okolí Ankaranu se nachází krásná příroda vhodná k procházkám a turistice. Můžete se vydat na výlety do přírodní rezervace Strunjan nebo na Krajinský park Sečoveljske soline.
Navštívení místních restaurací a vináren: Ochutnejte místní speciality a vína ve stylových restauracích a vinárnách v Ankaranu a okolí.
Historická města v okolí: Využijte polohy Ankaranu a navštivte historická města jako je Lublaň, Piran nebo Koper, kde můžete objevovat kulturní památky a atmosféru starobylých uliček.
Vodní aktivity: Pokud máte rádi vodní sporty, můžete si vyzkoušet například paddleboarding, kajakování nebo jachting v místním přístavu.