Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Trenčianske Teplice

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Díky nádhernému přírodnímu prostředí Strážovských vrchů na západním Slovensku a léčivým účinkem termálních pramenů se lázně Trenčianske Teplice staly jedním z nejvyhledávanějších a nejstarších lázeňských středisek na Slovensku. Pro vyjímečnou polohu uprostřed přírody, kde ze země vyvěrají horké prameny, se nazývají „perla Karpát“. Podle pověsti místní léčivé prameny objevil kulhající pastýř při hledání zatoulané ovce. Tento příběh dodnes připomíná městský znak, ve kterém je znázorněný pastýř, ovce a stylizovaný pramen. Základy pozdějších lázní položil v 16. století palatin Štefan Zápol’ský. O další rozvoj se postarali Illésházyovci, baron Juraj Sina a jeho následovníci. V současnosti lázně poskytují komplexní léčbu pro více jak 20.000 pacientů ročně a v nabídce mají 80 druhů procedur.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE
Sirné termální léčivé vody s teplotou 37,7 – 40°C.

LÉČEBNÉ SPECIALIZACE
Nemoci pohybového ústrojí, nervové nemoci, kožní nemoci a nemoci z povolání.VOLNÝ ČAS
V okolí je možnost pro nordic walking, tenis, fotbal, stolní tenis, cykloturistiku, rybolov, jízdu na koních, lety balonem, bowling a minigolf.

VYCHÁZKY PO OKOLÍ
V blízkém okolí se nachází lázeňský park se vzácnými dřevinamy a Labutím jezerem, navazující lesopark s lesnickou naučnou stezkou, který přechází do rozlehlého lesa, bohatého na zvěř, houby a lesní plody.
Dále je v blízkosti město Trenčín, kde se nachází hrad, farní kostel Narodenia panny Márie, socha sv. Jana Nepomuckého, synagoga.
Mezi další místa patří Čachtický hrad, hrad Beckov, Dubnický kostel, Rajecká Lesná.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

v hotelu relax centrum s krytým bazénem (15,5 x 8 m, 30°C), sedacím bazénem (11,5 x 2,5 m 33°C), saunovým centrem, perličkovými koupelemi aj.
Termální bazény v lázních Trenčianské Teplice.

LYŽOVÁNÍ

Nejbližší lyžařské středisko je vzdáleno 25 km. V případě příznivých sněhových podmínek možnost běžeckého lyžování v okolních Strážovských vrších.