Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Trenčianske Teplice

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Díky nádhernému přírodnímu prostředí Strážovských vrchů na západním Slovensku a léčivým účinkem termálních pramenů se lázně Trenčianske Teplice staly jedním z nejvyhledávanějších a nejstarších lázeňských středisek na Slovensku. Pro vyjímečnou polohu uprostřed přírody, kde ze země vyvěrají horké prameny, se nazývají „perla Karpát“. Podle pověsti místní léčivé prameny objevil kulhající pastýř při hledání zatoulané ovce. Tento příběh dodnes připomíná městský znak, ve kterém je znázorněný pastýř, ovce a stylizovaný pramen. Základy pozdějších lázní položil v 16. století palatin Štefan Zápol’ský. O další rozvoj se postarali Illésházyovci, baron Juraj Sina a jeho následovníci. V současnosti lázně poskytují komplexní léčbu pro více jak 20.000 pacientů ročně a v nabídce mají 80 druhů procedur.

Můžete navštívit:

Naučný chodník Jeleň – BaračkaJedná se o naučný chodník, který je přírodovědně a historicky zaměřený. Trasa je dlouhá 6 kilometrů a je vhodná i pro nenáročné turisty.

Klášter Velká Skalka – Jedná se o nejstarší poutí místo. Je složený ze dvou objektů – Malé a Velké Skalky. Součástí areálů jsou i podzemní chodby a původní jeskyně poustevníků.

Jánošíkova jeskyně – Jedná se o poměrně malou jeskyni, kterou využívali zejména zbojníci a poté i obyvatelé na náboženské účely. Jeskyně má délku 10,5 metru.  

MOŽNOST KOUPÁNÍ

v hotelu relax centrum s krytým bazénem (15,5 x 8 m, 30°C), sedacím bazénem (11,5 x 2,5 m 33°C), saunovým centrem, perličkovými koupelemi aj.
Termální bazény v lázních Trenčianské Teplice.

LYŽOVÁNÍ

Nejbližší lyžařské středisko je vzdáleno 25 km. V případě příznivých sněhových podmínek možnost běžeckého lyžování v okolních Strážovských vrších.