Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Kúpele Sliač

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Lázně Sliač leží v západní části Zvolenské kotliny v blízkosti Banské Bystrice a Zvolena nad údolím Hronu. Otevřená poloha, vhodné klima při poměrně nízké nadmořské výšce a roční průměr teplot okolo 8,2°C zařazuje Sliač mezi optimálně položené lázně. Místní minerální prameny byly vzpomínané už od roku 1244, přičemž s léčebnými procedurami se začalo v roce 1657. V minulosti patřily mezi nejvyhledávanější lázně v Uhersku. Současnou podobu Sliač získal ve 30. letech 20. století. Díky léčivým účinkům minerální vody a vřídlového plynu patří k nejvyhledávanějším slovenským lázním. Ve světě se nacházejí jen tři místa s podobným složením léčivé vody (v Argentině, Austrálii a ve Španělsku).

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE
Minerální prameny síranovo-hydrogenuhličitanové, vápenato-hořčíkové, uhličitá hypotonická voda se zvýšeným obsahem kysličníku uhličitého a teplota 33,3°C.

LÉČEBNÉ SPECIALIZACE
Onkologické nemoci, nemoci oběhového ústrojí, pohybového ústrojí a ženské nemoci.

VOLNÝ ČAS
V sezóně je k dispozici přírodní koupaliště s termální vodou, volejbalové hřiště, nohejbal, bedminton, cyklistika a nordic walking. Jsou zde i trasy pro pěší turistiku rozdělené podle náročnosti.

VÝLETY PO OKOLÍ
Pro svoji výhodnou geografickou polohu jsou lázně Sliač výborným výchozím bodem na návštěvu okolních koupališť v létě a v zimě i sjezdových a běžeckých tratí. Blízkost měst s významnou historií umožňuje návštěvu kulturních památek ve Zvolenu (Zvolenský hrad 4,1km), Banské Bystrici, Banské Štiavnici, Kremnici a Antole.