Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Vyšné Ružbachy

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Spišské lázně Vyšné Ružbachy, ležící na východním Slovensku v severovýchodním cípu Popradské kotliny a pod jižními svahy Spišské Magury, se proslavily zejména minerálními vodami. Léčivé účinky minerálních vod jsou v této oblasti známé od pravěku, což dokazují i mnohé paleontologické nálezy. I ve středověku lidé poznali léčivé účinky vyšnoružbašských zemitých uhličitých minerálních pramenů a založili při nich první lázně. Nejstarší písemnou správu o jejich existenci podal hradní kapitán šarišského hradu Juraj Wernher v roce 1549. Rozvoj lázeňství ve Vyšných Ružbachách se však datuje především v roce 1593, kdy polský král Kazimír tuto oblast a s ní i Vyšné Ružbachy daroval rodině Lubomirskovců. Lázně s oblibou navštěvovala polská a uherská šlechta. V roce 1882 je koupil a zmodernizoval hrabě Zamoyski. Vyšné Ružbachy patří mezi nejvýznamnější lázně a střediska cestovního ruchu na Slovensku.

LÉČEBNÉ PŘÍRODNÍ ZDROJE
13 pramenů hydrogenuhličitanové, vápenato-hořčíkové a uhličité termální vody s teplotou 22°C.

LÉČEBNÉ SPECIALIZACE
Nemoci oběhového ústrojí, trávicího ústrojí, ledvin a močových cest, onkologické nemoci, nemoci z poruchy látkové výměny a žláz s vnitřním sekretem, duševní nemoci a ženské nemoci.

VOLNÝ ČAS
Volný čas je možné trávit v zařízeních Thermal wellness s termálním bazénem, který je otevřen celoročně, či v letním koupališti Izabela. V okolí jsou tzv. kyslíkové trasy se třemi stupni náročnosti. Jinak je možnost pěší turistiky – Slovenský ráj a Vysoké Tatry, cyklistické trasy a v zimním období SKI Park Vyšné Ružbachy a 20 lyžařských svahů v okolí.

VÝLETY PO OKOLÍ
V oblasti se dají navštívit jeskyně – Dobšinská l’adová jaskyňa, Belianská jaskyňa, Demänovská l’adová jaskyňa.
Hrady – L’ubovnianský hrad, Spišský hrad, Kežmarský hrad.
Města – Bardejov, Poprad, Stará L’ubovňa, Spišská Sobota.