Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Vitanová

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Vitanová se nachází v okrese Tvrdošín a je vstupní branou do Západních Tater. Díky tomu, že se jedná o skutečně malou obec, nabízí Vitanová ideální podmínky pro ničím nerušenou dovolenou. Malebné okolí tvoří krajina Oravy a Roháčů, které jsou v zimě atraktivními lyžařskými oblastmi a v létě vhodné pro turistiku. Nedaleký Meandr Park nabízí vhodné prostředí pro relaxi v termálních koupalištích. V okolí naleznete také vápencové jeskyně, a cesty upravené pro osoby se sníženou pohyblivostí, ke kterým je možné se dostat autem. Lyžařům se nabízí také místní areál Ski Vitanová.

Můžete navštívit:

Naučný chodník Juráňova dolina – Jedná se o procházku jednou z nejkrásnějších soutěsek na Slovensku. Nejhezčí je úsek, který vede přes komplex Tiesňavy, který je charakteristický kolmými skalními stěnami. Okruh je dlouhý 8 km.

Meander Park – Park se nachází blízko hranic s Polskem, kde naleznete 9 bazénů, které obsahují vysoko mineralizovanou sodno-vápenato-hořečnato-siřičitou vodu s vysokým obsahem želena a má příznivé účinky na člověka.

Rozhledna Skorušina – Rozhledna je umístěna na vrcholu Skorušina, jedná se o nenáročnou túru, ideálně pro rodiny s dětmi a je vysoká 13 metrů.