Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Dolný Kubín

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Jedná se o město v Žilinském kraji, leží na řece Oravě na na železniční trati Kraľovany – Trstená. Za nejstarší se považuje osídlení lužické kultury ve střední a mladší době bronzové z 9. až 7. století př. n. l.

 

Oravský hrad – jeden z nejkrásnějších hradů na Slovensku, který se nachází v obci Oravský Podzámok. Veřejnosti je zpřístupněn od května do září a je národní kulturní památkou.

Muzeum oravské vesnice Zuberec – Brestová – Jedná se o jeden z nejkrásnějších skanzenů na Slovensku. 

Oravská přehrada - zvaná též Oravské moře, neboť je jednou z největších vodních nádrží na Slovensku - nabízí množství vodních sportů a atrakcí (jachting, windsurfing, lodičky, možnost využití vodních kol, jízda na motorovém člunu), ale je vhodná i ke koupání. 

MOŽNOST KOUPÁNÍ

AQAUA Relax - Dolný Kubín: Areál aquaparku zahrnuje plavecký bazén, vodní svět s vodními atrakcemi, saunový svět i restaurace. V aquaparku je i moderní relaxačně-rehabilitační centrum a fitnesscentrum. (pěšky 800m, autem 2km)
Vodní termální Park Bešeňová - (26 km) Termální aquapark s mnoha atrakcemi.
Aquapark Oravice - Meander Thermal Park - (47 km) z hloubky 1 611 metrů vyvěrá vysoce mineralizovaná voda s přírodní termální vodou a vysokým obsahem železa.

LYŽOVÁNÍ

SKI PARK Kubínská Hoľa .- 8,4 km najdete zde free-ride přes běžecké tratě až po dětskou školku, 14 km sjezdovek různých obtížností, 2 lanovky a celkem 8 vleků.