Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Terchová

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Terchová situovaná na okraji národního parku Malá Fatra je významným střediskem cestovního ruchu na Slovensku. Díky krásy okolní přírody ji navštěvuje mnoho turistů v průběhu celého roku.

V létě sem přicházejí milovníci turistiky, přírody a folklóru, no a v zimě zase vyznavači zimních sportů. V průběhu letní sezóny je tu velmi návštěvníků, které do Terchové přivádějí možností pěších túr a cykloturistiky. Nejvyhledávanější turistické cíle v okolí Terchovej jsou Janošíkove diery, Veľký a Malý Rozsutec, Chleb, Šútovský vodopád.
Mezi nejvíc oblíbené akce patří hlavně Jánošíkove slavnosti a Terchovský budzogáň lámající rekordy v návštěvnosti. Pokud máte zájem o tyto akce je nutné včas dopředu rezervovat ubytování!!!

Ty, kteří sem přijedou za krásami přírody, jistě uspokojí množství turistických tras různé obtížnosti. Mohutné skály, úchvatné vodopády, horské zákoutí okouzlí nejednoho návštěvníka tohoto kraje. Či už výlet na nejvyšší vrch Chleb, nebo túra do Jánošíkových dier sem láká nejen slovenské, ale i polské, německé a samozřejmě že i české turisty.

http://www.terchova.host.sk/turistika.html