Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Rajecké Teplice

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Lázně Rajecké Teplice, ležící na severozápadě Slovenska v jižním výběžku Žilinské kotliny a na soutoku Rajčanky s Kuneradkou, proslavily termální prameny – teplice. Termální lázně byly známe už ve 14. století, kdy se první zmínky objevily roku 1376. Rozvoj lázní nastal v 17. století po tom, co vlastníci pramenů z nedalekého lietavského panstva začali investovat do výstaby lázeňského domu. V současnosti patří mezi nejpřitažlivější lázně na Slovensku.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE
Termální prameny s teplotou 38°C.

LÉČEBNÉ SPECIALIZACE
Nemoci pohybového ústrojí, kloubů a zad, nervová onemocnění, onemocnění dýchacích cest a revmatické onemocnění, nemoci z povolání.

VOLNÝ ČAS
Ke sportovnímu vyžití jsou v okolí tenisové kurty, fitnesscentrum s posilovnou, minigolf. Okolí je vhodné pro turistiku, cykloturistiku a je zde celoročně otevřená motokárová hala.
V zimním období se dá lyžovat na Rajecké Lesné, ve Vrátnej nebo na Vel’kej Rači.

VÝLETY PO OKOLÍ
Lesopark Chrasť v Žilině – nachází se mezi sídlištěmi Vlčince a Solinky. Rozkládá se na ploše 2 700ha a nabízí možnosti různého sportovního vyžití a pro děti jsou zde prolézačky a různé atrakce. Za tímto dětským hřištěm se nachází i lanový park Preles.
Vrátna Dolina – asi 45 km od Rajeckých Teplic. V zimním období vyhledávané turistické středisko – možnost sjezdového lyžování, běžecké tratě a snowboarding. 12 lyžařských vleků.
Ekoskanzen Lietavská Svinná – 7km od Žiliny. Muzeum zaměřené na architekturu a řemesla lietavského regionu, doplněné rostlinami a hospodářskými zvířaty.