Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Rajecké Teplice

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Lázně Rajecké Teplice, ležící na severozápadě Slovenska v jižním výběžku Žilinské kotliny a na soutoku Rajčanky s Kuneradkou, proslavily termální prameny – teplice. Termální lázně byly známe už ve 14. století, kdy se první zmínky objevily roku 1376. Rozvoj lázní nastal v 17. století po tom, co vlastníci pramenů z nedalekého lietavského panstva začali investovat do výstaby lázeňského domu. V současnosti patří mezi nejpřitažlivější lázně na Slovensku.

Můžete navštívit:

Lesopark Chrasť v Žilině – nachází se mezi sídlištěmi Vlčince a Solinky. Rozkládá se na ploše 2 700 ha a nabízí možnosti různého sportovního vyžití a pro děti jsou zde prolézačky a různé atrakce. Za tímto dětským hřištěm se nachází i lanový park Preles.

Vrátna Dolina – asi 45 km od Rajeckých Teplic. V zimním období vyhledávané turistické středisko – možnost sjezdového lyžování, běžecké tratě a snowboarding. 12 lyžařských vleků.

Ekoskanzen Lietavská Svinná – 7km od Žiliny. Muzeum zaměřené na architekturu a řemesla lietavského regionu, doplněné rostlinami a hospodářskými zvířaty.