Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Nassereith

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY


Nassereith je malebná vesnice v rakouském Tyrolsku, ležící mezi Imstem a Fernpass. Tato oblast je známá svou krásnou přírodou a výbornými možnostmi pro outdoorové aktivity. V zimě nabízí skvělé podmínky pro lyžování a snowboarding, zatímco v létě láká turisty na pěší túry, cykloturistiku a horolezectví. Nassereith je také ideálním výchozím bodem pro objevování okolních horských jezer a malebných alpských údolí. Místní architektura a tradiční rakouská kultura dodávají vesnici jedinečnou atmosféru.

Co můžete navštívit ve vesnici Nassereith:
Kostel svatého Jana Křtitele (Pfarrkirche St. Johannes der Täufer): Tento barokní kostel je dominantou obce a nabízí krásnou architekturu a umělecká díla, včetně freskových maleb a zdobeného oltáře.
Kaple svatého Josefa (Josefskapelle): Malebná kaple v Nassereithu, která stojí za návštěvu pro její historický a náboženský význam.
Tradiční tyrolské domy: Procházka obcí vám umožní vidět krásné a dobře zachovalé tradiční tyrolské domy, které jsou typické pro tuto oblast. Tyto domy často zdobí krásně vyřezávané dřevěné balkony a barevné fresky.
Muzeum Imst (Museum im Ballhaus): Nachází se nedaleko v městě Imst, toto muzeum nabízí expozice zaměřené na historii a kulturu regionu, včetně sbírek lidového umění, historických nástrojů a artefaktů.
Historická trasa přes Fernpass: Fernpass je historická trasa, která byla důležitou obchodní cestou mezi severní a jižní Evropou. Procházka nebo jízda touto trasou vám umožní pochopit historický význam této oblasti.
Muzeum Imst: Vydejte se do blízkého města Imst a prohlédněte si místní muzeum s expozicemi zaměřenými na historii a kulturu regionu.

Co zajímavého můžete podniknout ve měste Nassereith:
Lezení a ferraty: Pro milovníky horolezectví je zde několik skalních stěn a via ferrat, které poskytují skvělé výzvy pro začátečníky i pokročilé lezce.
Jezero Fernsteinsee: Toto jezero je oblíbeným místem pro koupání, potápění a pikniky. Jeho průzračná voda a krásné okolí lákají návštěvníky k relaxaci a odpočinku.
Lyžování a snowboarding: V zimě můžete navštívit blízká lyžařská střediska, jako je Hoch-Imst nebo Garmisch-Partenkirchen, kde si můžete užít skvělé sjezdovky.
Sáňkování: Vyzkoušejte sáňkování na jedné z místních sáňkařských drah, což je skvělá aktivita pro celou rodinu.
Tradiční festivaly a trhy: Během roku se v Nassereithu konají různé tradiční festivaly, trhy a slavnosti, které vám umožní zažít místní kulturu a tradice.