Destinace

Rakousko

Informace Pobyty Galerie Oblasti

ZÁKLADNÍ POPIS

Ubytovací a stravovací zařízení zůstávají min. do 1.4.21 uzavřena .

Aktualizace 15.02.2021 :

Pro vstup do Rakouska e nutné předložit negativní test na COVID-19.

Před cestou zpět do ČR je nutné absolvovat PCR test na COVID-19, po návratu do ČR je nutné nastoupit do karantény. Tu lze ukončit nejdříve 5. den negativním PCR testem.


Pozn.: Od 5. 2. je Rakousko zařazeno na seznam států s vysokým rizikem nákazy COVID-19. Cestující musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář a zároveň podstoupit antigenní nebo PCR test, jehož provedení není na začátku cesty starší než 24 hod (antigenní), resp. 72 hod (PCR) a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. Následně musí předložit druhý PCR test provedený v ČR, a to nejpozději do 5 dnů od příjezdu. Výsledek je nutné neprodleně předložit elektronicky příslušné hygienické stanici. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. Povinností je také 10 dnů po příjezdu nosit roušku všude mimo domov. *** Pro cestující z ČR do Rakouska platí po příjezdu 10 denní karanténa. Po 5 dnech mohou absolvovat na vlastní náklady PCR či ANTIGENNÍ test. V případě negativního výsledku bude karanténa ukončena. Výjimky budou platné např. pro pendlery, obchodní cesty apod. Od 9.1. zavedlo Rakousko kontroly na hranicích, uzavřeny byly některé menší silniční přechody a řada pěších. Od 10.2. je do Rakouska možný vstup z ČR po předložení negativního PCR nebo ANTIGENNÍHO testu při hraniční kontrole. Test nesmí být starší než 72 hodin. V případě, že cestující test nepředloží, musí se nechat otestovat do 24 hodin na území Rakouska. Současně musí nastoupit 10-denní karanténu. Pro pendlery od 10.2. platí povinnost 1x týdně doložit negativní PCR nebo ANTIGENNÍ test a elektronicky se registrovat. Podrobné informace na webu ZÚ Vídeň.

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

NABÍDKA POBYTŮ - ZDE


Dovolená Rakousko


RAKOUSKO = STRMÉ ŠTÍTY + SRDEČNÁ POHOSTINNOST + HORSKÁ JEZERA = NEZAPOMENUTELNÁ DOVOLENÁ


Dovolená Rakousko nabízí jedinečné podmínky k prožití dovolené plné zážitků. V Rakousku se můžete kochat krásnou přírodou, najít sami sebe nebo si třeba i vyzkoušet meze svých možností. Ať už se rozhodnete proniknout do fascinujícího světa hor po svých nebo se tam pohodlně vyvézt lanovkou, nezapomenutelné zážitky z přírody jsou tu pro každého, nezávisle na věku či kondici. Jinde v Evropě jen stěží najdete tolik rozmanitých druhů krajiny soustředěných na tak semknutém prostoru. Majestátní horské hřebeny a náhorní plošiny, sytě zelené lesy a teplá jezera s průzračně čistou vodou jsou jedinečným místem pro Vaší dovolenou.

Prožijte dovolenou na lyžích


Lyžovat se v Rakousku dá na plných 22.000 kilometrech sjezdovek takřka ve všech spolkových zemích. Není náhodou, že právě z Rakouska pochází tolik světových lyžařských šampionů. Velká část lyžařských oblastí leží v nadmořských výškách nad 3.000 m a nabízí téměř nekonečný výhled na moře alpských vrcholů.

V uplynulých letech se Rakousko vypracovalo na opravdový ráj pro labužníky. Z množství skvostných plodin, kterým se daří v zemi mezi Nezdiderským a Bodamským jezerem, mezi kopečky s vinicemi a alpskými salašemi, vznikají produkty nejvyšší kvality, jako stvořené pro labužníky.

Přehlednou mapku pobytových míst naleznete ZDE


Upozorňujeme, že každý občan České republiky (tedy včetně DĚTÍ) musí mít při cestování do zahraniční vlastní cestovní doklad.

Aktuální doporučení a varování Ministerstva zahraničních věcí ČR před cestování do jednotlivých zemí světa najdete ZDE