Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Braniborsko

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Braniborsko (Brandenburg) se rozkládá na severovýchodě Německa a svým územím obklopuje samostatnou spolkovou zemi Berlín. Hraničí na východě s Polskem. Charakteristické jsou pro oblast zámky, kostely, kláštery a hrady dokládající pruskou historii.
Hlavním městem Braniborska je Postupim (Potsdam) ležící na řece Havole. Město se pyšní třemi velkými historickými zámeckými parky náležejícími k UNESCO a je ideálním výchozím bodem pro výlety po vodě. Nejznámější památkou je zámek Sanssouci, letní sídlo Friedricha Velikého, neměli byste však vynechat ani prohlídku Holandské čtvrti nebo Nového trhu s měšťanskými domy z 18. století. Z dalších významných měst Braniborska jmenujme „první vzorové socialistické město“ Eisenhüttenstadt, Brandenburg an der Havel, Rheinsberg, Templin nebo Gransee. Průmyslové památky udávají ráz celému regionu. Vybíráme pro Vás např. F60 – největší skrývkový most na světě.
Na 3 000 jezer a 33 000 km vodních toků v Braniborsku tvoří spolu s Berlínem a Meklenburskem-Předním Pomořanskem největší oblast pro vodní sporty v Evropě. Rozvětvená říční a jezerní krajina Vám učaruje z kánoe, loďky, hausbótu, motorového člunu i plachetnice. O zachování přírodního bohatství se starají četné přírodní a národní parky a biosférické rezervace. V okolí Berlína najdete moderní infrastrukturu pro vodní sporty – mariny, půjčovny, občerstvení a restaurace, relaxační zóny a mnoho dalšího. Okolí řek Sprévy, Odry, Nisy a Labe je ideální také pro cyklotoulky.
Ze zajímavých turistických atrakcí Braniborska pro Vás vybíráme např. filmový park Babelsberg, lodní zdvihadlo Niederfinow, Fürst Pückler park a zámek Branitz v Chotěbuzi nebo barokní klášter Neuzelle. Z wellness nabídky pak Tropical Islands, zařízení Saarow, Spreewald / Burg, Naturtherme Templin nebo lázně v Lübbenau a Wonnemaru.