Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Bavorsko

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Svobodný stát Bavorsko je jedna z nejbohatších, druhá nejlidnatější a územně největší ze spolkových zemí Spolkové republiky Německo. Hraničí na východě s ČR a také s Rakouskem. Hlavním městem je Mnichov.
Bavorsko láká své návštěvníky nádhernou, čistou a rozmanitou přírodou – vysoké štíty Alp, průzračná jezera, vodopády a omračující panoramata jsou zárukou skvěle strávené aktivní dovolené. Vždyť kdo by neznal turistické středisko Garmisch-Partenkirchen na úpatí hory Zugspitze nebo jezero Königssee, Chiemsee nebo Bodensee?
Milovníci historie ocení pohádkově laděné zámky Ludvíka II. Herrenchiemsee, Linderhof nebo nejznámější Neuschwanstein. V Bavorsku najdeme hned sedm pamětihodností zapsaných do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO! V regionu narazíte na množství kostelů, klášterů a kapliček. Také samotný Mnichov má jako velkoměsto mnoho co nabídnout. Ať už se rozhodnete pro nakupování, návštěvu galerií a muzeí či architektonických památek.
Bavorsko je zemí tradic: od tradičních vyšívaných krojů a kožených kalhot přes svěcení křesťanských svátků a udržování lidových zvyků až po tradici slavností jako je Oktoberfest nebo karneval. Tradiční je také místní gastronomie (klobásy, knedlíky atd.) a výroba lahodného piva. Vánoční trhy v Norimberku jsou vyhlášené.
Dovolená v Bavorsku Vás nezklame v žádném ročním období. Vždy se můžete spolehnout na perfektní infrastrukturu i poskytované služby.

Změnit nastavení cookies