Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Bádensko-Württembersko

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Bádensko-Württembersko (Baden-Württemberg) leží v jihozápadní části Německa, hraničí se Švýcarskem a Francií. Region je tradičně bohatý a sami Němci mu díky místním gastronomickým specialitám dali přezdívku „Země požitkářů“. I Vy jistě znáte schwarzwaldský višňový dort, schwarzwaldskou šunku nebo špecle. Místních dobrůtek je celá řada, vydejte se na jejich objevování! Vyhlášené je i zdejší víno a pivo. Dalším tradičním produktem jsou např. hodiny kukačky nebo klobouky s červenými bambulemi (Bollenhut).
Hlavním městem je historická metropole Stuttgart. Jedná se o moderní dopravní uzel, obchodní a automobilové centrum – sídlí zde automobilky Mercedes Benz a Porsche (včetně jejich muzeí). Dělnická čtvrť Weissenhof je zapsána jako památka UNESCO. Nejdete zde nákupní třídy i bleší trhy. V blízkosti se nachází také další památka UNESCO – bývalý cisterciácký klášter Maulbronn s téměř 900-letou historií. Z dalších měst jmenujme lázně Baden-Baden nebo romantické město Heidelberg na řece Neckar s nejstarší německou univerzitou. Město Ulm zaujme nejvyšší kostelní věží na světě, narodil se zde Albert Einstein.
Zájemcům o aktivní dovolenou se splní sny na březích Bodamského jezera za dozoru alpských velikánů. Vodním radovánkám od koupání po plachtění či surfování a potápění se zde meze nekladou. Kolem jezera vedou cyklostezky, za návštěvu stojí určitě květinový ostrov Mainau nebo kůlové stavby v Unteruhldingenu (obojí UNESCO). Podél hranice s Francií se táhne Schwarzwald (Černý les) – krásná krajina s lesy, řekami, vřesovišti, loukami i vodopády vhodná jak pro pěší, tak pro cyklisty. Nadšencům do horské turistiky doporučujeme Švábskou Albu (Schwäbische Alb) – území se pyšní množstvím jeskyní, pěších tras, malebným údolím Dunaje i tyčícími se hrady a zámky.
U městečka Rust leží jeden z nejoblíbenějších zábavní parků „Europa-Park“, který ručí za jedinečný zážitek malým i velkým návštěvníkům.

Změnit nastavení cookies