Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Györ

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Győr, jedno z největších maďarských měst s krásným barokním centrem, se nachází přibližně 60 km jižně od Bratislavy.

Termální lázně Rába Quelle se rozkládají na polostrově mezi Mosonským Dunajem a řekou Rábou a nabízejí překrásný výhled na historické centrum města. Vodu s teplotou 67°C vyvěrající z termální studně hluboké 2000 m prohlásili za léčivou v roce 1978. Vlastní Rába Quelle v dnešní podobě, termální lázně plné zážitků, otevřely své brány v říjnu 2003.

V areálu se nachází – 3 venkovní a 2 vnitřní bazény s léčivou vodou, 5 rekreačních s atrakcemi, 2 plavecké venkovní bazény, 2 dětské bazény, 2 tobogány (vnitřní a venkovní)

Termální alkalicko-hydrogenkarbonátová a chloridová voda se pro obsah jódu zařazuje do skupiny jódových léčebných vod. Obsahuje též významné množství křemíku. Győrská léčivá voda se doporučuje k léčbě artrózy kloubů, resp. k léčbě pacientů trpících chronickým zánětem kloubů a svalů. Pacienti s chronickým zánětem ženských orgánů, zánětem průdušek anebo rozedmou plic mohou právem důvěřovat léčivému účinku termální vody. Je možno ji užívat při chorobách trávicího systému; při snížené činnosti štítné žlázy je také účinná.