Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Lillafüred

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Vzdálenost cca 700 km od Prahy, 500 km od Brna. Vzdálenost od hraničního přechodu Rusovce/Rajka 361 km.

Lillafüred je jedním z nejkrásnějších klimatických rekreačních míst země. Nachází se ve východní části pohoří Bükk v malebném údolí obklopeném třemi horami ve vzdálenosti 12 km od města Miskolc (třetí největší město země). Dominantou letoviska je bezesporu hotel Palota ***+, který byl postaven roku 1927 ve stylu středověkého loveckého zámku.
Největší zajímavostí letoviska jsou krápnikové jeskyně jménem Szeleta (pro veřejnost je uzavřená), Anna a Szent István (možno navštívit s průvodcem). Jeskyně je dlouhá 170 m a pyšní se tzv. kupulové síni se stalaktity, jezírky a výklenky, ve kterých mají svůj domov netopýři.

Součástí letoviska je jezero Hámari tó, kde hosté hotelu mohou v létě projíždět na loďkách a v zimě bruslit. Odtud se dostanete i k hradu Diósgyör (Diósgyör je městská část města Moskolc) úzkokolejkou, která jezdí po trase Miskolc-Diósgyör-Lillafüred-garadna a zpět (informace na recepci) nebo i do samotného města Miskolc.

Lázeňské středisko Miskolc-Tapolca je vzdáleno od Lillafüred cca 10 km. Jedinečná přítažlivost těchto lázní je dána tím, že v témž místě jsou termální koupele, jezero a koupele v jeskyni. Podzemní jezero Várhegy je zásobováno mírně teplými prameny, které jsou nasyceny plynem. Jako koupelová kúra se doporučuje při chorobách vegetativního nervového systému, při neurotických potížích spojených s funkcí srdce, při vysokém krevním tlaku a při neurotických žaludečních potížích a vyčerpání. Voda je vápenito-hydrogenuhličitanového typu (zemito-vápenitá směs obsahující jód, bróm a vápník).

Počet bazénů: 5x termální krytý bazén, 1x venkovní plavecký bazén, 1x dětský bazén, 1x tobogán