Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Eger

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Vzdálenost cca 760 km od Prahy, 560 km od Brna. Vzdálenost od hraničního přechodu Rusovce/Rajka 326 km.

Kouzelné město s historickou atmosférou, ležící mezi pohořím Mátra a vrchovinou Bükku, dobře známý jako lázeňské středisko a skutečné turistické centrum, turistický ráj. Díky svému geologickému bohatství, přírodním pokladům a své kultuře byl Eger po staletí řazen k lázeňským místům. První záznamy o jeho léčivých pramenech se datují do roku 1488.

Eger je vhodný pro koupelové kúry jak v létě, tak i v zimě. Jeho hydrogenuhličitanová voda je bohatá na vápník a hořčík a jeden pramen i radon. Doporučuje se při léčení chronického pocení, poruch pohybového ústrojí a reumatismu, při nemoci lumbágo, jako rehabilitace poúrazových a pooperačních stavů.

Návštěvníkům je k dispozici 1x termální bazén venkovní - částečně krytý 37 ºC se sírou, 1x léčebný bazén venkovní 29 ºC s radonovou vodou, 1x zážitkový bazén venkovní - částečně krytý pro dospělé, 1x velký letní bazén s radonovou vodou 28 ºC, 1x plavecký bazén venkovní 26 ºC (8 drah), 1x plavecký bazén krytý (8 drah), 1x dětský bazén 30 ºC - vodní hrad, 1x dětský letní bazén s léčivou vodou 29 ºC, 1x tobogán

Eger nabízí širokou paletu zajímavostí pro své návštěvníky: za návštěvu stojí středověký hrad, turecké památky, bazilika, barokní budovy a kostely. Gurmáni mohou objevovat chutě místních jídel v nekonečné řadě malých restaurací nebo hospůdek a hluboko pod kopcem, v několik kilometrů dlouhé řadě sklepů táhnoucích se pod městem, zraje slavné egerské víno (včetně Býčí krve). K zajímavostem oblasti jistě patří a za návštěvu stojí Szarvaskő, úzké údolí toku Egeru a Szilásvárad, kde se nachází hřebčín maďarských lipicánů.