Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Eger

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Vzdálenost cca 760 km od Prahy, 560 km od Brna. Vzdálenost od hraničního přechodu Rusovce/Rajka 326 km.

Kouzelné město s historickou atmosférou, ležící mezi pohořím Mátra a vrchovinou Bükku, dobře známý jako lázeňské středisko a skutečné turistické centrum, turistický ráj. Díky svému geologickému bohatství, přírodním pokladům a své kultuře byl Eger po staletí řazen k lázeňským místům. První záznamy o jeho léčivých pramenech se datují do roku 1488.

Eger je vhodný pro koupelové kúry jak v létě, tak i v zimě. Jeho hydrogenuhličitanová voda je bohatá na vápník a hořčík a jeden pramen i radon. Doporučuje se při léčení chronického pocení, poruch pohybového ústrojí a reumatismu, při nemoci lumbágo, jako rehabilitace poúrazových a pooperačních stavů.

Návštěvníkům je k dispozici celoročně termální bazén otevřený a částečně krytý vybavený wellness prvky (37°C), zážitkový bazén, bazén s léčivou vodou (29°C), v létě 50 m plavecký bazén (26°C), velký bazén (28°C), , dětské brouzdaliště (30°C), dětský bazén (29°C) .

Eger nabízí širokou paletu zajímavostí pro své návštěvníky: za návštěvu stojí středověký hrad, turecké památky, bazilika, barokní budovy a kostely. Gurmáni mohou objevovat chutě místních jídel v nekonečné řadě malých restaurací nebo hospůdek a hluboko pod kopcem, v několik kilometrů dlouhé řadě sklepů táhnoucích se pod městem, zraje slavné egerské víno (včetně Býčí krve). K zajímavostem oblasti jistě patří a za návštěvu stojí Szarvaskő, úzké údolí toku Egeru a Szilásvárad, kde se nachází hřebčín maďarských lipicánů.