Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Balatonfüred

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Balatonská Riviéra, Mekka pacientů-kardiaků, leží 136 km od Budapešti a 230 km od Vídně, na severním břehu jezera.
Toto středisko je jedním ze základních center mezinárodního programu Světové zdravotnické organizace (WHO) pro léčbu srdečních chorob.
Jeho osm pramenů s léčivými účinky přivádí na povrch charakteristickou vápenitou, kyselou, osvěžující a posilující vodu.
Voda je silně uhličitá s železitou, zemitou a kyselou chutí, a je mírně radioaktivní. Má také značný obsah minerálií. Léčivý účinek provzdušněné, léčivé minerální vody se dosahuje její absorpcí kůží. Uhličitá léčivá voda Balatonfüredu je účinná při léčbě srdečních nemocí a nemocí oběhového systému, a pro zotavení z celkové únavy. Léčebné metody: koupelová kúra je výjimečně účinná pro léčení vysokého krevního tlaku, kardiovaskulárních potíží, pro léčení poinfarktových stavů, a jako pitná kúra se dá používat při žaludečnímu kataru, potížích s žlučníkem a střevních potížích a při cukrovce.

Samotný Balatonfüred, hlavní středisko na severním břehu jezera, nabízí svým hostům mnoho pozoruhodností a zábavy. Jak v zimě, tak i létě je jezero vhodné pro různé druhy vodních sportů (plachtaření, windsurfing, jízdy ve člunu, akvacyk-ling, a když jezero v zimních měsících zamrzne: bruslení). V oblasti je mnoho míst pro tenis, squash, minigolf, bowling a jízdu na koni. Milovníci přírody se mohou procházet podél jezera a objevovat Balaton a jeho okolí. Stojí za to navštívit tiháňský poloostrov (krypta jeho kláštera byla postavena v roce 1060, z vrcholku kopce je nádherný pohled na jezero), oblast proslulého badacsonského vína, nebo krásné město Veszprém, ležící 20 kilometrů od jezera.