Destinace

Chorvatsko

Pobyty Informace Oblasti

ZÁKLADNÍ POPIS

V Chorvatsku se od 1.1.2023 platí Eurem a stalo se členem Schengenstkého prostoru tzn. nebudou kontroly na hranicích (mimo koupě dálničních známek). Mince a bankovky bývalé měny / kuny / bude možno vyměnit do 31.12.2023 za Eura.

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

DOVOLENÁ CHORVATSKO = BLANKYTNÉ NEBE + AZUROVÉ MOŘE + JAZYKOVÁ BLÍZKOST = KRÁSNÁ DOVOLENÁ


Chorvatsko je nejoblíbenější přímořská destinace našich turistů pro dovolenou. Země tisíce pláží, příjemného klimatu, množství kulturních a historických památek. Úchvatné přírodní scenérie, zálivy a ostrovy omývané průzračným Jadranským mořem, jsou vyhledávanými destinacemi nejen pro turisty, ale i třeba fIlmaře.


Chorvatské pobřeží se dělí na tři základní části, ležící od severu k jihu: Istrie, Kvarner, Dalmácie. Každá z těchto oblastí disponuje svými specifikými přednostmi, pro něž je dovolená vyhledávána.

Naleznete zde místa vyzařující pohodu a romantiku, ale i ruch a život, místa pro relaxaci, ale i pro sport a zábavu.

Můžete obdivovat krásu Národního parku Brijuni, který je se svými 14 ostrovy často nazýván rájem na zemi. Národní park Kornati s asi 140 malými ostrovy, které vynikají podivuhodnými tvary, reliéfními strukturami a vysokými útesy. Dalším skvostem Chorvatské krajiny je Národní park Plitvická jezera, jehož 16 jezer je vzájemně propojeno vodopády vysokými až 78 metrů. Další parky, které stojí za zhlédnutí jsou některými z národních parků Chorvatska, které Vás svými přírodními krásami jednoduše okouzlí (POZN. v Chorvatsku se dnes nachází 8 národních parků, kterými jsou: Brijuni, Krka, Mljet, Paklenica, Plitvická jezera, Risnjak a Severní Velebit, jejichž nedotčená příroda zaujímá téměř 8 % Chorvatska. Mezi Hhistorické památky, které Vás zaujmou patří Diokleciánův palác ve Splitu, Eufrasiova bazilika v Poreči, či staré jádro Dubrovníku, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Všechny tyto krásy a čisté moře jsou jedinečným místem pro Vaší dovolenou.

Přehlednou mapku pobytových míst naleznete ZDE


Upozorňujeme, že každý občan České republiky (tedy včetně DĚTÍ) musí mít při cestování do zahraniční vlastní cestovní doklad.