Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Zbiroh

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Město Zbiroh leží v Plzeňském kraji, na půl cesty mezi Plzní a Berounem, nedaleko Rokycan. Je obklopeno lesy Brdské, Radečské a Křivoklátské vrchoviny. Okolí zdobí rybníky a osady s roubenou lidovou architekturou. Dominantou je zámek Zbiroh (původní hrad vlastnilo mnoho významných šlechtických rodů včetně Lucemburků, Rožmberků, Kolovratů, Lobkoviců i Habsburků, naposledy knížatům Colloredo Mansfeld). Na zámku žil a tvořil 18 let Alfons Mucha, vznikla zde Slovanská epopej. Dnes je zámek v soukromých rukou, jeho část je využívána jako hotel. Nejzajímavějšími atrakcemi je gotická hradní kaple a hradní studna, nejhlubší v Evropě.

Můžete navštívit:

Zoo Plzeň - Zoo vznikla již v roce 1926 v městské části Doudlevce. Jako jediná zoo v ČR je sloučena v překrásný funkční celek s botanickou zahradou a v centru má detašovanou moderní expozici AKVA-TERA.

Hrad Křivoklát – jeden z nejstarších a nejvýznamnějších hradů českých knížat a králů, jehož počátky sahají až do 12. století. V době husitských válek byl několikrát poškozen požárem. Hrad nabízí návštěvníkům hned 6 prohlídkových okruhů, kde můžete nahlídnout i do útrob hradu.

Koněpruská jeskyně Jeskyně jsou nejdelší jeskynní systém v Čechách se třemi jeskyními patry a délkou přes 2 kilometry. Unikátní nejsou jen výzdobou, ale i penězokazeckou dílnou či archeologickými a paleontologickými nálezy.