Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Žatec

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Město Žatec leží v okrese Louny na řece Ohři a představuje největší město okresu. Historické jádro ukrývá náměstí s radnicí, chrám Nanebevzetí Panny Marie, renesanční domy nebo zbytky hradeb. Narazíte zde i na malou chmelnici – pěstování chmele a výroba piva je zde téměř tisíciletou tradicí a žatecký chmel je pojmem pro všechny milovníky tohoto zlatavého moku.

Můžete zde navštívit:

Chmelařské muzeum – jedná se o největší expozici svého druhu na světě. Představuje vývoj chmelařství od raného středověku do současnosti. Seznámíte se s vlastním objektem, který je technickou památkou a příkladem industriální účelové architektury z konce 19. století. Samozřejmě se dozvíte, proč je Žatecký chmel ten nejlepší na světě.

Vodní nádrž Nechranice – nádrž je pátá největší nádrž v ČR a také s nejdelší sypanou předhradní hrází ve střední Evropě.

Zámek Líčkov – jedná se o barokně-rokokový zámek, který stávající podobu získal ve druhé polovině 18. století. Návštěvníky čeká prohlídka zámeckých interiéru, ale také umělecká galerie nebo zámecká kaple.