Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Skalná

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Město Skalná leží v Karlovarském kraji, asi 12 km severně od Chebu v bezprostřední blízkosti německých hranic. Nachází se v přírodním parku Kamenné vrchy a je ideálním výchozím bodem pro výlety do přírody. V obci se nachází románský hrad Vildštejn patřící k nejstarším kamenným hradům v Čechách. Některé roubené stavby si zachovaly původní chebský styl.
Skalnou vede cyklostezka „Krušnohorská magistrála“, v okolí jsou lesy s upravenými cestičkami ideální pro sběr hub, borůvek a brusinek. Ve Skalné se nachází také Seismologická expozice zabývající se zemětřesením.

Můžete navštívit:

Národní přírodní rezervace Soos – nachází se nedaleko hranic s Německem a jedná se o rozlehlé rašeliniště a slatiniště na němž vyvěrají minerální prameny a oxid uhličitý v podobě bahenních sopek, což je v Evropě unikátem.

Rozhledna Salingburg – tato rozhledna byla prý podle pověsti vystavěna k 500letému výročí první písemné zmínky o minerálních pramenech v oblasti už v roce 1906. Návštěvníci si mohou užít výhled ze dvou věží a v menší věži si mohou prohlédnout kašnu.

Aquaforum Františkovy Lázně – Aquaforum nabízí návštěvníkům venkovní i vnitřní část. Můžete zde najít plavecký bazén, vodní stěnovou masáž, vzduchové masážní lavice nebo jeskyni.