Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Skalka u Chebu

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Skalka je osada, která je součástí města Cheb v Karlovarském kraji. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1299 a také se zde dochovaly pozůstatky hradu ze 14. století. V minulosti stál ve Skalce mlýn, kde se nacházela jedna z nejstarších papíren v České republice.

Můžete navštívit:

Přehrada Skalka – přehrada se nachází západně od Chebu na řece Ohře v plochém, zalesněném a chráněném údolí. Má dobré podmínky pro sportovní rybolov a provozují se zde téměř všechny vodní sporty.

Rozhledna Salingburg – tato rozhledna byla prý podle pověsti vystavěna k 500letému výročí první písemné zmínky o minerálních pramenech v oblasti už v roce 1906. Návštěvníci si mohou užít výhled ze dvou věží a v menší věži si mohou prohlédnout kašnu.

Hrad Cheb -  Tento hrad je v konkurenci českých i evropských hradů unikát. Jedná se o jedinou štaufskou císařskou falcí na našem území a může se pochlubit zachovalou patrovou hradní kaplí. Návštěvníci si mohou prohlédnout hradní kapli, Černou věž upravenou pro vyhlídky nebo expozice se stálými výstavami.