Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Plzeň

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Statutární město Plzeň je metropolí Plzeňského kraje na soutoku řek Mže, Radbuza, Úhlava a Úslava, z nichž pak vzniká řeka Berounka. Počtem obyvatel se řadí na čtvrté místo v České republice. V roce 2015 bylo vyhlášeno Evropským hlavním městem kultury. V historickém centru najdete barokní a renezanční domy, uličky jako ze středověku a katedrálu sv. Bartoloměje s nejvyšší kostelní věží v Čechách. Unikátní jsou zdejší přístupné Loosovy interiéry či Velká synagoga, ta největší v České republice.
Plzeň je městem piva: ve zdejším Plzeňském Prazdroji vznikl v roce 1842 první spodně kvašený ležák, který dal své jméno všem pivům tohoto typu na světě. Více o historii a výrobě piva se dozvíte během komentované prohlídky či při návštěvě pivovarského muzea. K prozkoumání láká také plzeňské podzemí. Z Plzně pochází i loutky Spejbla a Hurvínka, jejichž sochy najdete v Šafaříkových sadech.
Plzeň je také průmyslové centrum neoddělitelně spjaté s tradicí závodů Škoda. V několika bývalých továrních halách čeká na všechny vědátory Techmania Science Center s řadou interaktivních exponátů.
Plzeň prostě žije a má mnoho co nabídnout. Vrhněte se do objevování jejích krás!