Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Plzeň

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Statutární město Plzeň je metropolí Plzeňského kraje na soutoku řek Mže, Radbuza, Úhlava a Úslava, z nichž pak vzniká řeka Berounka. Počtem obyvatel se řadí na čtvrté místo v České republice. V roce 2015 bylo vyhlášeno Evropským hlavním městem kultury. V historickém centru najdete barokní a renezanční domy, uličky jako ze středověku a katedrálu sv. Bartoloměje s nejvyšší kostelní věží v Čechách. Unikátní jsou zdejší přístupné Loosovy interiéry či Velká synagoga, ta největší v České republice. K prozkoumání láká také plzeňské podzemí. Z Plzně pochází i loutky Spejbla a Hurvínka, jejichž sochy najdete v Šafaříkových sadech. Plzeň je také průmyslové centrum neoddělitelně spjaté s tradicí závodů Škoda. V několika bývalých továrních halách čeká na všechny vědátory Techmania Science Center s řadou interaktivních exponátů. Plzeň prostě žije a má mnoho co nabídnout. Vrhněte se do objevování jejích krás!

Můžete navštívit:

Pivovar Plzeň -  od roku 1842 v Plzni tvoří legendu českého piva a tou je Plzeňský Prazdroj. V pivovaru na Vás čeká komentovaná prohlídka celého pivovaru s prohlídkou pivních sklepů a následnou ochutnávkou piva.

Plzeňské podzemí – Vznikalo postupně již od založení města v roce 1925. Sklepy a chodby sloužily jako zásobárna potravin, ale také v ohrožení poskytovaly úkryt a únikové cesty z obleženého města. Součástí prohlídkového okruhu jsou archeologické nálezy nebo funkční replika vodního kola.

Velká synagoga – je největší synagogou v České republice, druhá největší v Evropě a třetí na světě. Byla postavená v letech 188-1893 v maursko-románském slohu.