Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Nepomuk

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Město Nepomuk najdeme 33 km jihovýchodně od Plzně. Je rodištěm svatého Jana Nepomuckého, jemu zasvěcený velký barokní kostel podle plánů K. I. Dienzenhofera je významným poutním místem. Ve městě najdete i Svatojánské muzeum. Turistickou atrakcí je určitě zámek Zelená Hora, kde se našel Rukopis zelenohorský a točil film Černí baroni. Zelenohorská pošta ukrývá muzeum historických automobily a motocyklů. Navštívit můžete rodný domek malíře Augustina Němejce, autora opony plzeňského divadla J. K. Tyla.
Okolí města je vhodné pro cyklistiku a turistiku – nabízí se zde množství přírodních zajímavostí a chráněných oblastí (např. Brdy). Vydejte se třeba po naučné stezce Pod Zelenou Horou. U Železného Újezdu najdete rozhlednu, ze které při dobrém počasí dohlédnete až na vrcholky Alp. S dětmi si můžete udělat výlet do muzea modelové železnice Vrčeň nebo navštívit nepomucký zábavní park.
O gastronomický zážitek se postará Švejk restaurant nebo restaurace Angusfarm s vyhlášenými steaky z vlastního chovu v Soběsukách.

Změnit nastavení cookies