Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Lužec u Karlových Varů

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY


Lužec je ves v Krušných horách, asi 5 km východně od Nejdku a 15 km severovýchodně od Karlových Varů. Jedná se především o chatovou oblast obklopenou lesy. Ukrytý v lese najdete zámek Lužec, který byl původně postaven z příkazu Karla IV. jako nocležiště v dobách honů. Později zámek využíval Jan Žižka v boji proti křižákům anebo císař Rudolf II jako laboratoř. Zámek byl po r. 1919 zcela přestaven, bývalo zde i sanatorium. Dnes zde sídlí hotel. V nedalekých Děpoltovicích se vyřádí rybáři i milovníci vyjížděk na koňském hřbetu. V Nové Roli najdete také přírodní koupaliště.

Tipy na výlety:
Muzeum becherovka (13,5 km) - V muzeu máte příležitost si prohlédnout historické láhve Becherovky a jedinečné předměty, které patřily k rodině Becherů, dále pak knihu receptů nebo ocenění z výstav. Poté interaktivní část Vám umožní prohlédnout si a nasát vůni bylinek a koření, ze kterých se Becherovka vyrábí.
Hranolová hradní věž (9,2 km) - Hradní románsko-gotická věž je nevýznamnější nejdeckou historickou památkou. Věž je zbytkem původního hradu postaveného v období někdy kolem roku 1250 Konrádem Plikem, který sloužil k ochraně zemské stezky i k uložení cenností a cínu vytěženého v Porolaví.
Zatopený čedičový lom (23,4 km) - Lom se nachází mezi Rotavou a Jindřichovicemi. Dříve to byl největší kamenolom v Krušných horách.
Kozodoj (7,4 km) - Můžete u nás najít směsici rozmanitých hospodářských zvířat, jako jsou kozy, ovce, koně, göttingenská prasata, krůty, husy, lamu a pár kravek plemene Jersey a Holštýn.