Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Lužec u Karlových Varů

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Lužec je ves v Krušných horách, asi 5 km východně od Nejdku a 15 km severovýchodně od Karlových Varů. Jedná se především o chatovou oblast obklopenou lesy. Ukrytý v lese najdete zámek Lužec, který byl původně postaven z příkazu Karla IV. jako nocležiště v dobách honů. Později zámek využíval Jan Žižka v boji proti křižákům anebo císař Rudolf II jako laboratoř. Zámek byl po r. 1919 zcela přestaven, bývalo zde i sanatorium. Dnes zde sídlí hotel.
V nedalekých Děpoltovicích se vyřádí rybáři i milovníci vyjížděk na koňském hřbetu. V Nové Roli najdete také přírodní koupaliště.

Můžete navštívit

Sklárna Moser – Poznejte místo, kde se rodí křišťál značky Moser a nasát atmosféru ruční výroby skla. Můžete zde navštívit sklářskou huť, prodejní galerii nebo muzeum, kde se dozvíte více i o historii sklárny. Prohlídky jsou možné od pondělí do pátku.

Muzeum Becherovka – v muzeu máte příležitost si prohlédnout historické láhve Becherovky a jedinečné předměty, které patřily k rodině Becherů, dále pak knihu receptů nebo ocenění z výstav. Poté interaktivní část Vám umožní prohlédnout si a nasát vůni bylinek a koření, ze kterých se Becherovka vyrábí.

Klášter Teplá - Klášter premonstrátů s velmi známou a cennou knihovnou. Má tradice starší více než 800 let. Každodenní modlitby přímo v klášteře jsou veřejně otevřeny poutníkům, každou neděli se zde koná mše svatá.