Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Loket

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Město Loket se rozprostírá na výrazném skalním ostrohu v meandru řeky Ohře, asi 14 km jihozápadně od Karlových Varů. Moc pěkné je místní náměstí s barokním sloupem Nejsvětější Trojice a množstvím historických měšťanských domů. Loket nabízí turistům spoustu možností trávení volného času: ať už jsou to pěší vycházky a cyklo výlety po okolí, přes plavby po Ohři, návštěvu místních muzeí – např. pivovarského, muzea lázeňských pohárků, tajných spolků nebo expozici umělecké knižní vazby, až po gastronomické zážitky.

Můžete navštívit:

Hrad Loket – jedná se o kamenný královský hrad, který je více než 800 let staré sídlo, tyčící se na žulovém masívu. Původně byl založen jako pohraniční pevnost. Hrad je plně přístupný návštěvníkům, je také možnost prohlídky s výkladem.

Zámek Kynžvart – Původně renesanční zámek byl postaven mezi lety 1585-1597 v údolí pod hradem. Později byl přestavěn na klasicistický zámek. Na zámku si můžete vybrat mezi 5 prohlídkovými okruhy jako je například Zámecké interiéry Metternichů nebo Muzeum a kabinet kuriozit.

Rozhledna na Krásenském Vrchu – jedna z nejpozoruhodnějších rozhleden u nás stojí právě na Krásenském vrchu. Má unikátní tvar věže, jejíž spirálovité schodiště se táhne po vnějším obvodu. Rozhledna byla slavnostně otevřena již v roce 1934